Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1015
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wspólnota Samorządowa: obwodnica dla Świdnicy to nasz sukces!

Piątek, 24 września 2010, 15:42
Aktualizacja: 15:45
Autor: KO
Świdnica: Wspólnota Samorządowa: obwodnica dla Świdnicy to nasz sukces!
Fot. Karolina Osińska
Cały segregator list poparcia dla przyspieszenia budowy dwóch łączących się ze sobą obwodnic: zachodniej (tzw. małej) i południowej, które połączy rondo w Słotwinie – zebrali członkowie Wspólnoty Samorządowej Ziemi Świdnickiej. Przetarg na małą obwodnicę ruszył w tym tygodniu. – To nasz sukces – mówi Tadeusz Grabowski, przewodniczący Wspólnoty.

Przez lipiec, sierpień i wrzesień podpisów zebrano 7224: przyspieszenie budowy zachodniej obwodnicy poparło 3426 osób, a południowej – 3798 osób.

- Czasem nie nadążaliśmy z podawaniem list, a czasem się ktoś spieszył i tylko jedną z nich podpisał – tłumaczy rozbieżności w liczbie podpisów Tadeusz Grabowski.

Tymczasem członek zarządu województwa i kandydat na prezydenta Świdnicy z Platformy Obywatelskiej – Zbigniew Szczygieł –m w tym tygodniu na plenerowej konferencji prasowej oświadczył, że przetarg na budowę obwodnicy zachodniej został ogłoszony (więcej na ten temat: tutaj).

- Nigdzie takie akcje jak nasza nie przynoszą tak szybko rezultatów – cieszy się Tadeusz Grabowski.

Listy poparcia mają w przyszłym tygodniu trafić do ministra transportu Cezarego Grabarczyka i marszałka naszego województwa Marka Łapińskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group