Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 608
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Współpracownik papieża odprawi mszę w katedrze świdnickiej

Środa, 24 listopada 2010, 7:56
Aktualizacja: 9:48
Autor: KO
Świdnica: Współpracownik papieża odprawi mszę w katedrze świdnickiej
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Wizyta w Świdnicy Prefekta Kongregacji Edukacji Katolickiej – księdza kardynała Zenona Grocholewskiego – będzie dużym wydarzeniem. Zaplanowano ją na piątek, 26 listopada.

Kardynał Zenon Grocholewski od 1966 r. przebywa w Rzymie. Pracował w Najwyższym Trybunale Sygnatury Apostolskiej, był prezesem Sądu Kasacyjnego Państwa Watykańskiego, a od listopada 1999 r. z mianowania Jana Pawła II jest prefektem Kongregacji Edukacji Katolickiej, która zajmuje się całokształtem katolickiego systemu oświaty. Kardynał jest też Wielkim Kanclerzem Uniwersytetu Gregoriańskiego. To jeden z najlepszych znawców prawa kanonicznego, jest autorem ponad pięciuset publikacji w dwunastu językach.

W piątek, 26 listopada, o godz. 9.00 ksiądz kardynał Grocholewski będzie przewodniczyć mszy świętej koncelebrowanej w katedrze świdnickiej. Gość z Watykanu wygłosi homilię.

- Zapraszamy do wspólnej modlitwy z jednym z najbliższych współpracowników Ojca Świętego – mówi ksiądz Krzysztof Ora, dyrektor wydziału duszpasterskiego świdnickiej kurii.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group