Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 917
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mrowiny: Wszyscy kochają misie!

Piątek, 30 listopada 2018, 11:06
Aktualizacja: 11:08
Autor: red
Mrowiny: Wszyscy kochają misie!
Fot. UM Żarów
Nasi pluszowi ulubieńcy obchodzili swoje święto i dlatego nie mogło ich zabraknąć w szkole w Mrowinach.

ten dzień był okazją do wesołej zabawy uczniów klas 0-III, wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci, opuścili swoje zaciszne pokoiki i przybyli wraz z uczniami do szkoły. W szkole zrobiło się kolorowo i "misiowo". Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach.

Głównym punktem obchodów "misiowego święta" było spotkanie zorganizowane przez p. Magdalenę Mision, p. Bernadettę, p. Danutę Pogubiło oraz p. Justynę Rzeczycką, które w tym dniu przemieniły się w Złotowłosą oraz rodzinkę Państwa Misiowatych. Natomiast sala gimnastyczna zamieniła się w "Misiową Krainę". W pięknie udekorowanej "pluszakami" sali dzieci miały okazję poznać historię narodzin pluszowego misia oraz ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki.

W czasie "misiowego przyjęcia" nie zabrakło tańców, zabaw muzyczno - ruchowych oraz wspólnego śpiewania. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych członków społeczności uczniowskiej była inscenizacja bajki "Złotowłosa i trzy misie" wykonana przez panie nauczycielki. Emocji dostarczyła maluchom również "misiowa konkurencja", czyli: zjadanie miodku z talerzyka. Najszybszym w zjadaniu miodku okazał się uczeń kl. III Krzysiu Kozłowski. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnych zdjęć- uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce, która została specjalnie przygotowana na tę okazję. Na zakończenie naszej podróży do Krainy Misów, każdy został poczęstowany pysznym i zdrowym miodkiem.

Głównym celem popularyzacji w naszej szkole tego święta była chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości, jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowami łączy się właśnie pluszowy Miś, przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group