Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 722
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Wycieczka po mieście

Piątek, 17 listopada 2023, 9:10
Aktualizacja: 10:11
Autor: red
Świebodzice: Wycieczka po mieście
Fot. UM Świebodzice
W podróż historyczną udała się młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Świebodzicach. Wycieczkę po mieście poprowadziła świebodziczanka, pasjonatka historii Róża Stolarczyk. Młodzież oraz nauczyciele byli bardzo zainteresowani zwiedzaniem historycznych zakątków Świebodzic.

Róża Stolarczyk uwagę skupiła na zegarze Gustava Beckera, który widnieje nad drzwiami szkoły, opowiedziała także o historii tego budynku, dzieci dowiedziały się, że w szkole uczyli się synowie księżnej Daisy oraz poliglota Emil Krebs. Prelekcji przysłuchiwała się także Dyrektor SP nr 3 Jolanta Styrna- Grossman. Następnie młodzież udała się do Kościoła pw. św. Mikołaja, gdzie znajdują się zabytkowe krypty. Przewodniczka opowiedziała także o dawnym pożarze, który wybuchł w Rynku oraz o pierwszej fabryce Kramsta.

Ostatnim punktem programu wycieczki była wizyta w Ratuszu, młodzież przyjął serdecznie Burmistrz Miasta Paweł Ozga i zaprosił do sali posiedzeń oraz do swojego gabinetu. Włodarz opowiedział o funkcjonowaniu Urzędu Miejskiego w Świebodzicach oraz Gminy, poczęstował gości słodyczami z lokalnej firmy ZPC Śnieżka S.A. W wyraz wdzięczności Burmistrz wręczył Róży Stolarczyk lokalny upominek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group