Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 692
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraków: Wycieczki świdniczki– Majowy, magiczny Kraków

Niedziela, 20 maja 2012, 9:30
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 maja 2012, 8:28
Autor: red
Kraków: Wycieczki świdniczki– Majowy, magiczny Kraków
Fot. red

To, co ceni się w Krakowie najbardziej to jego niepowtarzalny klimat, doceniany nie tylko przez przyjezdnych, ale także przez tych, którzy w Krakowie mieszkają od urodzenia.

Zwiedzanie Krakowa jest bardzo bogatą wycieczką w emocje, które związane są ze starym Zamkiem Królewskim Wawelem. Planując wyjazd trzeba pamiętać o załatwieniu sobie noclegu w jakimś hotelu, bo wycieczka turystyczna nie kończy się na jednym dniu. Sam Zamek, by go w pełni zwiedzić i dowiedzieć się kilku, ciekawych rzeczy, trzeba poświęcić parę godzin. Jadąc do Krakowa należy przygotować się odpowiednio do takiej eskapady. Najlepiej zaopatrzyć się w przewodnik turystyczny, który na pewno ułatwi nam poruszanie się po mieście. Dowiemy się z tego przewodnika, jakie tramwaje jadą bezpośrednio do głównego rynku oraz w jakim miejscu znaleźć dobre miejsce na nocleg. Musimy też zabrać trochę ciuchów na zmianę, bo Kraków, choć w centrum to lubi być kapryśny. Jednak nie powinno być to przyczyną jakiegoś zniechęcenia do dalszej podróży. Odnośnie transportu do samego Krakowa to możemy zdecydować się na jazdę samochodem, pociągiem, autobusem. Środki transportu są różne. Zależy to, jaki komfort jazdy chcemy mieć. Wiadomo, że najlepszym jest samochód, niezależny i wygodny. Trochę benzyna jest droga, ale w końcu chcemy jechać wygodnie to, czemu nie mamy korzystać.

W samym Krakowie też ta komunikacja jest utrudniona. Z tego wszystkiego najlepiej jeździ się tramwajami po Krakowie. Dość często są połączenia i można szybko przemieścić się z jednego punktu do kolejnego. Wycieczka dotycząca tylko zwiedzania Wawelu, powinna być dokładnie zaplanowana i uzgodniony każdy szczegół. Plan miasta to postawa, od której powinno w ogóle zacząć się przygotowywać. Miasto Kraków jest bardzo rozległy i wszędzie jest daleko do określonych miejsc. Jednak te najważniejsze punkty zwiedzania mają lokalizację dość dogodną dla turystyki. Analizując na spokojnie plan usytuowania obiektów do zwiedzania, mamy pewność, że tam na miejscu nie będziemy błądzili i czas na zwiedzanie zostanie wydłużony.

Kraków to magiczne miasto - to miejsce niezwykłe, które koniecznie trzeba odwiedzić.Szczególnie w maju gdy na Plantach wszystko rozkwita. To miejsce o którym trudno zapomnieć. Jedno z niewielu w świecie, gdzie poczujesz prawdziwą historię splatającą się ze współczesnością.

Obowiązkowe punkty wycieczki: Sukiennice, Brama Floriańska, Kościół Mariacki, Mały Rynek, Kazimierz, Zamek Królewski na Wawelu,wycieczka po Wiśle,Barbakan, kopiec Kościuszki,Wieża Mariacka, Stary Kleparz.

Kraków polecamy na weekend, w dwa dni jesteśmy w stanie odwiedzić wszystkie punkty z listy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group