Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 658
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wydarzenie sportowe, po raz pierwszy w Polsce

Środa, 18 maja 2011, 12:53
Aktualizacja: 12:57
Autor: MDvR
Wałbrzych: Wydarzenie sportowe, po raz pierwszy w Polsce
Fot. plakat
Po raz pierwszy w naszym kraju będziemy świadkami dwudniowych zawodów Enduro Sprint, które będą jednocześnie eliminacją Czeskiego Pucharu Enduro Cup 2011 i III eliminacją Pucharu Dolnego Śląska dla motocykli crossowych i enduro. Areną zmagań będzie wałbrzyska hałda „Wiesław”.

Na zawodników i kibiców czeka ciekawa formuła zawodów oraz wyjątkowa i atrakcyjna trasa ulokowana na stadionie Victoria w Wałbrzychu i największej na Dolnym Śląsku hałdzie Wiesław. Na terenie tym z powodzeniem organizowane były przez nas poprzednie edycje Motohałdy zaliczane do Pucharu Dolnego Śląska oraz Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej.

Impreza zorganizowana zostanie w najbliższy weekend, w sobotę i niedzielę 21 oraz 22 maja od 10.00.

Cała trasa - pętla liczy około 12 km, składa się z dwóch odcinków specjalnych - Cross Test i Enduro Test oraz z odcinków dojazdowych między nimi. Pomiędzy odcinkami będzie oznaczona pętla dojazdowa według zasad enduro.

Cross Test - próba czasowa przebiega koło parku maszyn i biura zawodów, przy stadionie Victorii. Trasa ta zlokalizowana będzie na naszym torze, nie zabraknie takich przeszkód jak, wyskoki, ciasne zakręty, szykany, miejsca podmokłe, piaszczyste zakręty oraz drewniane kłody.

Enduro Test - druga próba to zdobywanie szczytów hałdy „Wiesław”. Start będzie zlokalizowany tuż u jej podnóża, który rozpocznie się ekstremalnym podjazdem. Na samej hałdzie nie zabraknie stromych zjazdów, trawersów, odcinków kamienistych, ciasnych wąwozów i elementów zbliżonych do jazdy trialowej.

Więcej informacji na stronie www.motohalda.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group