Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 811
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Wygrał Szwed

Wtorek, 26 kwietnia 2022, 10:36
Aktualizacja: 10:36
Autor: red
Strzegom: Wygrał Szwed
Fot. Leszek Wójcik
Szwed Christoffer Forsberg na koniu Hippo's Sapporo wygrał klasę CCI4*–L, najtrudniejszy konkurs rozgrywany podczas drugiej tury zawodów Strzegom Spring Open w WKKW. Polka najlepsza w konkursie trzygwiazdkowym.

Forsberg pozycję lidera objął już po ujeżdżeniu i pomimo przekroczenia normy czasu na crossie i czterech zrzutek na parkurze, utrzymał ją do końca rozgrywki. Drugie miejsce na podium zajął Włoch Marco Cappai dosiadający konia Uter, który próbę skoków pokonał na czysto, choć z punktami karnymi za spóźnienie, a trzecie Hanne Wind Ramsgaard z Amequ Torino (rawa's Torino). Dunka po ujeżdżeniu była ósma, awans zapewnił jej czysty, choć opóźniony przejazd próby terenowej.

W klasie czterech krótkich gwiazdek najlepsza była Aminda Ingulfson na koniu Joystick. Dobry, choć spóźniony cross i czysty parkur zapewniły zawodnicze ze Szwecji pierwsze miejsce przed Francuzem Maxime Livio na koniu Elvis de Hus Z i Belgiem Jarno Verwimp dosiadającym klaczy Mahalia. Z biało-czerwonych najlepszą lokatę w konkursie, szóste miejsce, po bardzo dobrym występie na parkurze uzyskała Joanna Pawlak na klaczy Fantastic Frieda.

Sporymi przetasowaniami zakończyła się rywalizacja w konkursie trzech długich gwiazdek. Trójka zawodników prowadząca po ujeżdżeniu, po błędach podczas próby terenowej zrezygnowała z kontynowania zmagań. Konkurs wygrał Francuz Maxime Livio na koniu Vitorio du Montet, po ujeżdżeniu był dziesiąty, cross przejechał bez błędów na przeszkodach z dwusekundowym spóźnieniem, o zwycięstwie zadecydował bezbłędny występ na parkurze. Drugą lokatę objęła reprezentantka Holandii Janneke Boonzaaijer dosiadająca konia Bouncer, a trzecie Szwed Christoffer Forsberg na koniu Celladonn.

Konkurs trzech krótkich gwiazdek zakończył się zwycięstwem reprezentantki Polski Wiktorii Knap dosiadającej konia Quintus 134. Amazonka pozycję liderki objęła po czystym przejeździe próby terenowej i nawet jedna zrzutka na parkurze nie pozbawiła jej pierwszego miejsca na podium. Na drugiej pozycji uplasowała się Finka Veera Manninen na koniu Sir Greg, a na trzeciej Austriak Robert Mandl na Sacré-Cour.

Andreas Dibowski na koniu Cristallik zwyciężył w konkursie dwóch długich gwiazdek. Z trzecią lokatą po ujeżdżeniu, po czystych przejazdach crossu i parkuru reprezentant Niemiec awansował na pierwsze miejsce wyprzedzając Holenderki, Merel Blom na klaczy Hallo oraz Janneke Boonzaaijer na klaczy I'm Special N.

W sobotę próbami terenowymi rozstrzygnięto zmagania w konkursie dwóch krótkich gwiazdek i w klasie Intro. W dwóch gwiazdkach pierwsze i trzecie miejsce zajęła reprezentantka Holandii Janneke Boonzaaijer odpowiednio na klaczach Mirage i Krek-Mora G. Drugi był Niemiec Andreas Dibowski z Lillet. Polka Karolina Ślązak na Gangesie, po doskonałym przejeździe crossu uplasowała się tuż za podium na czwartej pozycji.

W klasie Intro zwyciężyła Szwedka Malin Petersen na klaczy Hulda. Drugie miejsce zajął Fin Elmo Laiho naBali, trzecie Polak Ksawery Śniegucki na Don Fuego Corriente.

W konkursach krajowych w CNC 100 najlepszy wynik uzyskali ex aequo Niemka Lena Pede na Andiamo i Polak Mariusz Kleniuk na Monaco, w kategorii wiekowej 18 lat zwyciężyła Polka Laura Gillmaier na Red Sunrise 2. W klasie CNC 80 wygrał Czech Miloslav Příhoda z Obora's Guitar Gangster.

Zawody Strzegom Spring Open wyłoniły zwycięzców siedmiu konkursów międzynarodowych i trzech krajowych, startowało w nich 250 koni reprezentujących 16 krajów.

Wyniki on-line: http://results.strzegomhorsetrials.pl/event.php?event=14

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group