Czytających: 1750

Świdnica: Wygrana ŚKPR–u

Środa, 23 września 2015, 15:17
Aktualizacja: 15:19
Szczypiorniści świdnickiego ŚKPR–u pokonali we własnej hali w meczu 2. kolejki I ligi grupy A SMS ZPRP Gdańsk 27:25 (12:10).

Początkowo prowadzili goście 2:0, 4:2. W 17. minucie po golu Mateusza Chabera świdniczanie wyszli na prowadzenie 6:5. Do przerwy nasz zespół prowadził dwoma bramkami 12:10. W początkowych minutach drugiej połowy nasi odskoczyli rywalowi na 5 goli (17-12) i wydawało się, że mają wszystko pod swoją kontrolą. Jednak młoda i ambitna drużyna z Gdańska udowodniła, że grać w piłkę ręczną potrafi i zdołała doprowadzić do remisu po 24. W najważniejszych momentach meczu ciężar zdobywania goli dla ŚKPR-u wziął na siebie Dariusz Kijek, który zdobył w całym meczu 7 goli. W ekipie gości najskuteczniejsi byli Szymon Sićko i Arkadiusz Moryto, którzy rzucili po 10 goli.

ŚKPR Świdnica - SMS ZPRP Gdańsk 27:25 (12:10)

ŚKPR: Wasilewicz, Bajkiewicz, Olichwer - Kijek 7, K. Rogaczewski 5, Piędziak 5, Rzepecki 2, Grochowski 2, Dębowczyk 2, Krzaczyński 1, Jarząbek 1, Bieżyński, Czerwiński

Kary: 10 minut

SMS ZPRP: Kozłowski, Wenta - Moryto 10, Sićko 10, Mauer 1, Ziółkowski 1, Marszałek 1, Jarosiewicz 1, Salacz 1, Harasymek, Skuciński, Pedryc, Piekarski