Piątek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 1211
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Wyjątkowa senioriada

Wtorek, 6 października 2020, 9:38
Autor: red
Gmina Świdnica: Wyjątkowa senioriada
Fot. Gmina Świdnica
Koncertem zespołu UNIVERSE rozpoczęła się I GMINNA SENIORIADA pod patronatem wójta gminy Świdnica. Przez trzy dni seniorzy odbyli wiele rozmów, wymienili się cennymi pomysłami, uczestniczyli we wspólnym gotowaniu a przede wszystkim mieli okazję do spotkań z dawno niewidzianymi sąsiadami. Weekendowe spotkanie seniorów zakończyło wspólne zwiedzanie czeskiego miasta Liberec.

O tym, że seniorzy w gminie Świdnica są aktywni, bezpieczni i ciekawi świata nie trzeba już nikogo przekonywać. Potwierdzeniem tych słów są liczne inicjatywy z ich udziałem, chęć niesienia pomocy potrzebującym, przekazywanie sąsiadom ważnych informacji o swoim bezpieczeństwie, a także poznawanie malowniczych regionów polski i wielu europejskich miast.

1 października obchodzony był Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. W tym szczególnym dniu pragnę złożyć wszystkim seniorom najserdeczniejsze życzenia długich lat życia wypełnionych zdrowiem, radością oraz szacunkiem i miłością najbliższych – napisała w przesłanych życzeniach Teresa Mazurek, wójt gminy, której w jej imieniu zgromadzonym w auli I LO seniorom przekazali zastępca wójta B. Strózik wraz z kierownik GOPS D. Waliszak.

Pierwszy dzień gminnej senioriady upłynął pod znakiem muzycznych wspomnień z zespołem UNIVERSE. Na scenie w auli I LO w Świdnicy zabrzmiały znane przeboje z opolskich i sopockich festiwali tego zespołu.

Drugi dzień gminnej senioriady to odkrywanie kulinarnych przysmaków z płodów ziemi gminy Świdnica i nie tylko. Motywem przewodnim były oczywiście grzyby, których w lasach na terenie gminy nie brakuje. Zatem seniorzy wybrali się na wspólne grzybobranie, a następnie z udziałem Andrzeja Polana, znanego i cenionego kucharza, autora wielu kulinarnych publikacji, a obecnie stałego gościa programu Dzień dobry TVN odbyło się wspólne gotowanie na terenie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Lubachowie. W kuchni pan Andrzej umiejętnie łączy smaki, faktury i aromaty, dzięki czemu jego dania to dopracowane w każdym calu kulinarne dzieła sztuki, o czym na własne oczy mogli się przekonać seniorzy z gminy Świdnica.

Spotkanie w Lubachowie było również okazją do przekazania osobom starszym cennych informacji ze strony świdnickiej policji, jak nie dać się oszukać metodą na wnuczka, czy na policjanta. O potencjalnych zagrożeniach rozmawiał z seniorami Szymon Szczepaniak z KPP w Świdnicy.

W trzecim dniu gminnej senioriady 80 osób, w tym liczna grupa seniorów wspólnie zwiedzała czeskie miasto Liberec. Dzień był bardzo aktywny, bo spędzony w górach. A to za sprawą Gminnego Koła Turystycznego PTTK „Teraz Sudety” i pierwszego rajdu zorganizowanego przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Cel wycieczki to zdobycie góry Ještěd 1012 m n.p.m. najwyższego szczytu Grzbietu Jesztedzkiego i zarazem Grzbietu Jesztiedzko-Kozakowskiego. Szczyt zaliczany do Korony Sudetów.

Wszystkim uczestnikom, a w szczególności seniorom życzymy dużo zdrowia i wielu długich lat życia. Słowa uznania i podziękowania składamy wszystkim jednostkom organizacyjnym i organizacjom, które aktywnie włączyły się w pomoc podczas I GMINNEJ SENIORIADY pod honorowym patronatem wójta gminy Teresy Mazurek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group