Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 560
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wyodrębnili fundusz w Zastrużu

Wiadomości: Gmina Żarów
Czwartek, 22 marca 2012, 13:20
Aktualizacja: 13:22
Autor: red
Fot. użyczone
Mieszkańcy Zastruża jednogłośnie wyrazili zgodę na wyodrębnienie funduszu sołeckiego na rok 2013 w swojej miejscowości.

W wyniku dyskusji, podczas zebrania wiejskiego we wtorek, 20 marca zapadła decyzja o przeznaczeniu kwoty sześciu tysięcy na zakup solarnej lampy ulicznej. Z kolei za kwotę pięciuset złotych mieszkańcy chcą odnowić wiatę przystankową.
– W minionym roku pieniądze z funduszu sołeckiego nasza miejscowość przeznaczyła na zakup kosiarki, w tym roku planujemy zakupić solarną lampę. Myślę, że jest to dobry pomysł na zagospodarowanie takiej kwoty i korzystny dla wszystkich mieszkańców Zastruża – mówił sołtys Wojciech Elżbieciak.
Naprawiony ma zostać chodnik znajdujący się przy krzyżu w Zastrużu. Społeczności wiejskiej zaoferowano także pomoc w wycince samosiejek przy boisku. Takie informacje również usłyszeli mieszkańcy tej miejscowości.

– Owe tereny są własnością Dolnośląskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, więc to z nimi należy rozmawiac na ten temat. My ze swojej strony postaramy się pomóc – zapewniał burmistrz Leszek Michalak.

Być może Zastruże otrzyma również dofinansowanie na remont Kościoła. Wniosek w tej sprawie został zgłoszony do Urzędu Marszałkowskiego. Teraz trzeba tylko poczekać na pozytywne rozstrzygnięcie sprawy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Ryjec 22-03-2012 14:39
Kościółki nalezy remontowac z kościelnej kasy mili drodzy rodacy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group