Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 985
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wypracujmy wspólny plan

Środa, 30 czerwca 2010, 6:49
Aktualizacja: 18:55
Autor: Daga
Świdnica: Wypracujmy wspólny plan
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Nie wszyscy wiedzą, że one w ogóle istnieją. Czasami jest ciężko aktywnie w nich działać, a to z powodu przepisów, które ograniczają ich swobodę. Mowa o organizacjach pozarządowych. Wczoraj ich członkowie rozmawiali o swoich problemach.

Spotkanie zorganizowane w świdnickim klubie Bolko było przede wszystkim, jak określił prezydent Wojciech Murdzek „podziękowaniem za wytrwałe prowadzenie organizacji”. Debatowały osoby ze związków na rzecz osób niepełnosprawnych, pomocy dzieciom, ale również z różnego typu stowarzyszeń, jak np. Ochotnicza Straż Pożarna. Spotkanie miało kilka punktów, najważniejszym jednak była część odnośnie nowelizacji ustawy o działalności pożytku publicznego.

- Ustawa ułatwi pracę wielu organizacjom, współpraca z wieloma samorządami będzie bardziej przejrzysta – tak zmiany określa Jan Kalinowski z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Ważniejszymi zmianami w ustawie jest modyfikacja zasad prowadzenia konkursów, która w obecnej formie zakłada uczestnictwo w jury członków organizacji i podmiotów uprawnionych do prowadzenia działalności pożytku publicznego. Rozszerzono też katalog podmiotów uprawnionych do prowadzenia działalności pożytku publicznego m.in. o spółdzielnie socjalne, które zdaniem przedstawicieli organizacji miały najgorszą sytuację, jeśli chodzi o uzyskanie jakichkolwiek dotacji z powodu ograniczających ich przepisów. Wprowadzono również nowe formy współpracy administracji z organizacjami pozarządowymi.

Zastępca prezydenta Świdnicy, Waldemar Skórski, przedstawił projekt Centrum Organizacji Pozarządowych, które będzie się mieściło przy ulicy Długiej 33. Już od piątku, 2 lipca, organizacje tam działające zostaną przeniesione na czas prac do Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Franciszkańskiej 7.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group