Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1369
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Wyprawa do Parku Krajobrazowego – jak spotkać jak najwięcej zwierząt?

Wtorek, 27 lutego 2024, 21:13
Aktualizacja: Czwartek, 29 lutego 2024, 21:14
Autor: Artykuł sponsorowany
Polska: Wyprawa do Parku Krajobrazowego – jak spotkać jak najwięcej zwierząt?
Fot. ts
Każdy ma na swoim koncie wyprawę do ogrodu zoologicznego. Na wybiegach i w klatkach spotkać można różne osobniki, które zawsze podziwia się z wielkim zainteresowaniem. Lwy, słonie, małpy, zebry, hipopotamy i wiele innych – fakt, są to fascynujące stworzenia. Jednak nie są to ich naturalne środowiska. Lepiej wybrać się do Parku Krajobrazowego. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że niektóre egzemplarze zwierząt będzie można spotkać w ich naturalnym środowisku.

Jak przygotować się do wyprawy?


Do takiej wycieczki należy się odpowiednio przygotować.Chcąc spotkać zwierzęta, należy zadbać o swój wygląd. Niezależnie od tego z jakim gatunkiem zwierzęcia ma się do czynienia, nie można zapomnieć o tym, że widok człowieka może je spłoszyć. Zwierzęta są bystre, mają dobry wzrok i są w stanie zauważyć człowieka zanim ten zobaczy je.

Należy więc zadbać o garderobę outdoorową. Jest ona dostępna w takich kolorach, która sprawi, że człowiek nie będzie wyróżniał się na szlaku. Będzie można "zlać" się z tłem, co daje największe szanse na to, aby móc obserwować przyrodę. Na głowie powinny znaleźć się czapki outdoor, które są w stanie zapewnić także ochronę przed palącymi promieniami słonecznymi. Niezbędna będzie także koszulka, spodnie i okrycie wierzchnie. Należy także dopasować obuwie - wygodne i komfortowe, które pomoże przemierzać szlaki czekające w Parku Krajobrazowym.

Wędrując przez Park Krajobrazowy


W Roztoczańskim Parku Narodowym można spotkać węża Eskulapa. W Wolińskim Parku Narodowym można spotkać ok. 200 osobników żubra żyjących w naturalnych warunkach. Białowieski Park Narodowy, Magurski Park Narodowy, Karkonoski Park Narodowy, Kampinoski Park Narodowy i wiele innych - na terenie Polski można spotkać wiele takich miejsc, które pozwolą na obserwację zwierząt w ich naturalnym środowisku.

Co jednak należy zrobić, aby móc je zobaczyć?


Przede wszystkim należy zachowywać się cicho. Parki Krajobrazowe nie są miejscami, gdzie powinno się krzyczeć lub też puszczać głośną muzykę. Zresztą po drodze na pewno będzie można spotkać znaki informujące o tym. Można rozmawiać, ale należy robić to cicho i spokojnie. Wtedy nie ma szans na to, aby zwierzęta spłoszyć. Jeżeli już uda się zauważyć jakiegoś osobnika, nie należy biec do niego co sił w płucach wystarczy. To na pewno zwierzę wystraszy. Lepiej zatrzymać się i podziwiać piękny okaz z daleka. Mając dobry aparat zyska się szansę na wykonanie dobrej jakości zdjęcia.

Wędrowanie po wyznaczonych szlakach


Będąc w Parku Krajobrazowym zawsze należy trzymać się wyznaczonych tras. Tym bardziej że na niektórych można spotkać niedźwiedzie. Szczególnie, jeżeli mowa jest o górach. Nigdy nie należy wędrować poza szlakiem, aby móc zachować odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Poza tym zejście ze szlaku jest równoznaczne z łamaniem obowiązujących przepisów prawa. Chyba nikt nie ma zamiaru tego robić, martwiąc się potem mandatem, który trzeba będzie zapłacić po wyjściu z parku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group