Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 624
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wyprawa do urzędu? Wolę zadzwonić

Wiadomości: Kraj
Środa, 13 lutego 2013, 4:50
Aktualizacja: 4:52
Autor: red.
Fot. archiwum
Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS (COT), otwarte w czerwcu ubiegłego roku, dynamicznie i stale zyskuje na popularności. Rosnące zainteresowanie tą formą kontaktu z Zakładem potwierdzają statystyki: niemal 300 tys. odebranych połączeń w ostatnim półroczu.

Specjalna usługowa infolinia Zakładu służy zarówno płatnikom jak i świadczeniobiorcom w zakresie informacji o charakterze ogólnym oraz indywidualnym. Grupą, która najchętniej do tej pory z niej korzysta są przedsiębiorcy, pytający głównie o program Płatnik (niemal 25 proc. wszystkich odebranych połączeń). Pozostałymi tematami poruszanymi podczas rozmów z konsultantami są świadczenia emerytalno-rentowe, zasiłki oraz informacje o indywidualnych kontach emerytalnych.

COT ZUS jest alternatywą dla osób, które nie korzystają z Internetu, a chcą szybko zasięgnąć informacji lub załatwić konkretną sprawę. Średni czas oczekiwania na połączenie to około 45 sekund. Tak szybka obsługa jest możliwa dzięki pracy ponad 120 konsultantów telefonicznych ZUS. Przeciętnie, każda z rozmów trwa trzy, cztery minuty. Porównując te kilka minut z czasem, jaki jest potrzebny na wizytę w urzędzie, nie sposób dziwić się wzrastającemu tak szybko zainteresowaniu klientów.

Konsultanci Centrum Obsługi Telefonicznej dostępni są od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 18.00. Poza tymi godzinami, a także w weekendy, do dyspozycji klientów ZUS pozostaje Automatyczny System Informacyjny. Numer COT dla osób dzwoniących z telefonów stacjonarnych: 801 400 987; dla dzwoniących z telefonów stacjonarnych oraz komórkowych: 22 560 16 00.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group