Środa, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 824
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Wyremontują Slowackiego

Środa, 10 maja 2023, 13:56
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Wyremontują Slowackiego
Fot. UM Jaworzyna Śląska
W czwartek, 11 maja rozpoczną się prace związane z przebudową ulicy Słowackiego w Jaworzynie Śląskiej. Przez cały czas trwania remontu obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu. Pierwszy etap wiąże się z zamknięciem wjazdu od ulicy Ogrodowej.

Prace odbywać się będą w dwóch etapach. 11 maja zostanie zamknięty ruch samochodowy na odcinku od ul. Ogrodowej do posesji ul. Słowackiego 8. W tym czasie ruch pojazdów możliwy będzie od ul. Wolności do wjazdu do remizy strażackiej. W drugim etapie zostanie zamknięty odcinek drogi od ul. Wolności do wspomnianej posesji ul. Słowackiego 8. Podczas prowadzenia robót budowlanych dojścia piesze do posesji zlokalizowanych przy ul. Słowackiego będą zapewnione przez wykonawcę.

W ramach planowanej inwestycji wykonana zostanie nowa nawierzchnia jezdni z ciągiem równoległych miejsc parkingowych od strony remizy strażackiej. W celu odwodnienia drogi wybudowana zostanie sieć kanalizacji deszczowej z wpustami ulicznymi, powstaną również nowe obustronne chodniki z kostki betonowej, przebudowane zostaną zjazdy, wykonane zostanie oświetlenie LED. Przebudowana zostanie również sieć wodociągowa, sieć kanalizacji sanitarnej oraz sieć kanalizacji teletechnicznej. Wykonawcą robót budowlanych jest firma MAT-BRUK Jolanta Matysiak ze Świdnicy. Planowany termin zakończenia prac to wrzesień 2023 r. Wartość robót budowlanych wynosi 2 214 000,00 zł. Zadanie dofinansowano z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group