Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 633
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wyróżnienie dla świdnickiej firmy

Poniedziałek, 20 listopada 2023, 15:41
Autor: red
Świdnica: Wyróżnienie dla świdnickiej firmy
Fot. UM Świdnica
Świdnicka firma Sonel z nagrodą „Biznes Dobry dla Gminy”.

„Biznes Dobry dla Gminy” to nowy konkurs Serwisu Samorządowego PAP, do którego firmę Sonel S.A. zgłosiło Miasto Świdnica. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w czwartek, 16 listopada nagrodę odebrała dyrektor administracyjna firmy Sonel S.A, Anna Pilska w towarzystwie prezydent miasta, Beaty Moskal-Słaniewskiej.

Celem konkursu jest docenienie firm, które mają niebagatelny wpływ na rozwój lokalny, a także wzmocnienie pozytywnego wizerunku samorządów tworzących klimat dla przedsiębiorców i promocja dobrych relacji biznes-samorząd. Laureatów wyłoniła kapituła, w skład której weszli przedstawiciele środowiska naukowego, samorządowego i pracodawców/przedsiębiorców, a także redakcji Serwisu Samorządowego PAP.

Sonel S.A. jest jednym z największych polskich producentów przyrządów pomiarowych. Od prawie 30 lat produkuje profesjonalne urządzenia przeznaczone do kontroli bezpieczeństwa, stanu technicznego, parametrów oraz jakości sieci zasilających. Zakład produkcyjny o powierzchni 6,7 tys. m2 znajduje się w Świdnicy na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Aktualnie firma zatrudnia 315 pracowników i sprzedaje swoje produkty do ponad 100 krajów.

Sonel co roku współpracuje z Gminą Miasto Świdnica, Stowarzyszeniem Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich, Powiatowym Urzędem Pracy w Świdnicy oraz Starostwem Powiatowym w Świdnicy podczas organizacji programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica” i odbywającego się w jego ramach konkursu „Zalogowani”. Program ma na celu zachęcenie młodych ludzi do pracy i zamieszkania w Świdnicy i okolicach, oraz kształcenia w kierunkach przydatnych lokalnym przedsiębiorcom. W ramach programu Sonel gości u siebie jego uczestników (uczniów klas ósmych świdnickich szkół podstawowych), organizując dla nich wizyty studyjne połączone ze zwiedzaniem zakładu pracy. Przedstawiciele Sonelu prezentują uczniom historię i główne obszary działalności firmy, opowiadają, jakich pracowników najchętniej zatrudnia Sonel oraz jakie wykształcenie i kwalifikacje warto zdobyć, żeby w przyszłości dołączyć do zespołu. Dzięki takim wizytom młodzi świdniczanie mogą się przekonać, że Świdnica jest nie tylko pięknym miejscem do życia, ale również miastem, w którym dzięki dywersyfikacji zawodowej i różnorodności branż można znaleźć pracę zgodną z własnymi zainteresowaniami i predyspozycjami. Firma co roku funduje główną nagrodę rzeczową dla zwycięzcy konkursu „Zalogowani”.

W ramach programu „Zostańcie z nami” Sonel objął także patronat nad dwiema klasami w Zespole Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy. Pierwsza z nich - klasa patronacka w kierunku „Technik Elektronik” - owocuje dzisiaj bardzo dobrą jakością kształcenia, dobrą zdawalnością egzaminów zawodowych oraz łatwością odnalezienia się na rynku pracy. W czerwcu br. Sonel podpisał umowę z ZSB-E i Klastrem Świdnicka Energia Odnawialna, na mocy której powołano klasę o profilu „Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej”. Już od września tego roku świdnicka młodzież uczy się tego przyszłościowego zawodu z pomocą firmy Sonel, która zorganizuje szkolenia zawodowe dla uczniów i udostępni im firmowy poligon testowy z infrastrukturą OZE.

Sonel od wielu lat aktywnie wspiera lokalne wydarzenia kulturalne, sportowe i naukowe oraz wszelkie inicjatywy mające na celu aktywizację społeczności lokalnej. W 2022 i 2023 roku firma przekazała wsparcie finansowe m.in. na: Festiwal Bachowski, konkurs fotograficzny „Wyraź wiosnę sobą” organizowany przez Młodzieżową Radę Miasta Świdnicy, dla klubów sportowych: MKS Polonia Świdnica – Młodzieżowy Klub Siatkówki, Klub piłkarski Nysa Kłaczyna, na organizację turnieju taekwondo TIGER CUP Świdnica, 15. PANAS Półmaraton Ślężański, Regionalne Mistrzostwa Dolnego Śląska w Ratownictwie Medycznym, Festyn Sportowo-Rekreacyjny Klubu Szachowego „Mikama” Świdnica. Firma współfinansowała także zakup upominków dla chorych dzieci – pacjentów świdnickiego Szpitala Latawiec.

Oprócz firmy Sonel laureatami konkursu z terenu Dolnego Śląska zostało także Centrum Budowlane SiRbud D. Barańska, D. Sip, Sp. J. oraz Libertador Sp. z o.o.

Udział w konkursie był bezpłatny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group