Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 995
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Goczałków: Wyróżnienie dla Zuzanny

Sobota, 6 czerwca 2020, 9:31
Autor: red
Goczałków: Wyróżnienie dla Zuzanny
Fot. UM Strzegom
Młode Pióro 2020 dla Zuzanny Głąb z Goczałkowa.

O obliczach lokalnego patriotyzmu wypowiadało się wielu znanych i nieznanych artystów. Dzięki organizatorom XVI Konkursu Literacko-Dziennikarskiego Moja Mała Ojczyzna im. Beaty Jaroszewskiej, utalentowani uczniowie dolnośląskich szkół podstawowych i średnich mieli okazję wyrazić swój osobisty szacunek do regionalnego środowiska.

Warto wspomnieć, że uczniowie szkoły podstawowej w Goczałkowie wielokrotnie triumfowali w tym konkursie. Niemniej cieszy nas fakt, że podczas tegorocznej edycji komisja konkursowa, składająca się z literatów, poetów i dziennikarzy związanych z regionem, przyznała Nagrodę Główną i tytuł Młode Pióro 2020 czternastoletniej Zuzannie Głąb.

Lekkość pióra, niezwykłość narracji, bogactwo językowe i piękne emocje to tylko niektóre cechy twórczości Zuzi, które zostały dostrzeżone przez jury w napisanym przez nią opowiadaniu „Tydzień z paryżanką”.

Umiejętności literackie Zuzanny są dowodem na to, że w dobie współczesnego języka polskiego, zdominowanego przez erę komputera, młodzież potrafi sprawnie i z talentem posługiwać się bogactwem naszego języka ojczystego.

Nagrodzony utwór literacki powstał pod kierunkiem pani Agaty Zobków.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group