Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 966
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Wyrzucasz śmieci do rowu? Zrobią Ci zdjęcie!

Wtorek, 7 kwietnia 2015, 10:09
Aktualizacja: 11:32
Autor: red.
Żarów: Wyrzucasz śmieci do rowu? Zrobią Ci zdjęcie!
Fot. UM Żarów
Nie pomagają apele i straszenie mandatami. W lasach czy przydrożnych rowach co rusz pojawiają się kolejne sterty gruzu po remontach i inne śmieci. Zamiast do pojemnika odpady lądują na tak zwanych dzikich wysypiskach, których jest coraz więcej.

Trudno jest jednak kontrolować wszystkie te miejsca, a jeszcze trudniej namierzyć osoby, które podrzucają śmieci w tych okolicach. Pomocą mogą służyć mieszkańcy, którzy nierzadko mieszkają niedaleko takich miejsc, a którzy zwracają uwagę, gdzie kto i co wyrzuca. - Miejsca, w których najczęściej dochodzi do zanieczyszczania odpadami zostaną objęte nadzorem. Jesteśmy zdeterminowani, aby likwidować dzikie wysypiska i wykrywać sprawców takich wykroczeń.

Dlatego, z uwagi na powiększający się problem dzikich wysypisk i podrzucania śmieci do rowów w ciągu najbliższych miesięcy miejsca o wzmożonej nielegalnej działalności zostaną objęte systemem monitoringu. A wszystko po to, aby wykryć i doprowadzić do ukarania osób, którzy nielegalnie wyrzucają odpady. Przypominamy również, że takie sytuacje będą zgłaszane na policję - mówi Michał Działowski z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Każdy mieszkaniec gminy Żarów może bezpłatnie oddać dowolną ilość odpadów w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów. Tutaj Żarowianie mogą zostawiać odpady komunalne, RTV, AGD, tworzywa sztuczne, zużyte opony od pojazdów osobowych, papier, tekturę, szkło i metale. Z punktu przystosowanego do magazynowania tego typu odpadów komunalnych korzystać mogą wszyscy mieszkańcy gminy Żarów, w każdy poniedziałek w godz. 16.00-18.00 i sobotę od 10.00 do 12.00. Dodatkowo w każdy ostatni piątek miesiąca mieszkańcy, po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym mogą także oddawać odpady wielkogabarytowe. Po otrzymaniu takiego zgłoszenia firma wywozowa zabiera takie odpady spod nieruchomości.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group