Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1559
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Wystąpią Skaldowie

Czwartek, 21 grudnia 2023, 11:55
Autor: red
Żarów: Wystąpią Skaldowie
Fot. organizatorzy
Legendarny zespół Skaldowie wystąpi podczas spotkania noworocznego gminy Żarów, które odbędzie się w piątek, 19 stycznia 2024r. o godz. 17.00 w hali widowiskowo–sportowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Na spotkanie noworoczne i koncert zespołu Skaldowie zapraszają Burmistrz Miasta Żarów Leszek Michalak i Przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny. Nie będzie to jedyna atrakcja, jaką przygotowujemy dla naszych mieszkańców. Z okazji obchodzonego w przyszłym roku jubileuszu 70-lecia nadania praw miejskich miasta Żarów, wręczymy także urodzinową niespodziankę mieszkańcom, którzy w 2024r. będą obchodzić swoje 70 urodziny!

Serdecznie Państwa zapraszamy na spotkanie noworoczne i koncert zespołu Skaldowie. Wstęp na wydarzenie jest wolny, za okazaniem zaproszenia. Bezpłatne zaproszenia będą dostępne od 27 grudnia 2023r. w Urzędzie Miejskim w Żarowie, ul. Zamkowa 2, pok. nr 17 oraz w kasie basenu GCKiS, ul. Piastowska 10. Ilość miejsc ograniczona.

Zespół Skaldowie powstał w 1965r. i do dziś w prawie niezmienionym składzie (od stycznia 1968r.) koncertuje i nagrywa nowe płyty. Skaldowie, to bez wątpienia fenomen w historii polskiej muzyki rozrywkowej; jedna z najbardziej oryginalnych, a zarazem najbardziej popularnych grup, jaka kiedykolwiek powstała w Polsce. Grają utwory z pogranicza klasycznego rocka, folkloru góralskiego, rock'n'rolla, jazzu, big-beat oraz lekkie kompozycje pop. Podczas ponad pięćdziesięcioletniej historii istnienia zespołu, muzycy nagrali ponad pięćset piosenek. Wiele z nich na stałe weszło do kanonu najbardziej lubianych hitów polskich, które chętnie słuchane są przez przedstawicieli zarówno młodego, jak i starszego pokolenia. Mimo upływu czasu, piosenki Skaldów są bardzo często odtwarzane przez rozgłośnie radiowe w Polsce. Swój sukces zespół zawdzięcza również znakomitym tekstom, które pisali dla Skaldów tacy twórcy jak Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Leszek Moczulski i Andrzej Kuryło. Do największych przebojów Skaldów należą takie piosenki jak m. in.: „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał", „Cała jesteś w skowronkach", „Prześliczna wiolonczelistka", „Nie domykajmy drzwi", „Medytacje wiejskiego listonosza” i wiele, wiele innych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group