Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 1042
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Wysypiska nie znikają

Środa, 11 maja 2022, 7:45
Autor: red
Żarów: Wysypiska nie znikają
Fot. UM Żarów
Pomimo wielu możliwości legalnego pozbywania się odpadów komunalnych i pomimo wielu apeli, wciąż są miejsca na terenie gminy Żarów, gdzie powstają dzikie wysypiska. Niestety nie znikną one z naszej przestrzeni, jeśli nie zmienimy swoich przyzwyczajeń.

Likwidacja dzikich wysypisk to koszty dla nas wszystkich, w minionym roku na zlecenie Urzędu Miejskiego w Żarowie wysprzątanych zostało kilkadziesiąt miejsc, w których zalegało mnóstwo niepotrzebnych odpadów. Pracownicy UM Żarów dają dobry przykład i wspólnie również sami sprzątają takie miejsca. W ekologiczną akcję zaangażował się także zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

- Nie zaśmiecajmy naszej gminy! W 2021 r. usunęliśmy dziesiątki ton odpadów z różnych lokalizacji. Są to spore koszty dla budżetu gminy. Katalog odpadów tworzących dzikie wysypiska jest naprawdę szeroki. Dzisiaj udało nam się zlikwidować dzikie wysypisko (około 200 opon) pomiędzy miejscowościami Kalno i Siedlimowice. Bardzo dziękuję pracownikom gminy oraz Spółdzielni Raz Dwa Trzy za zaangażowanie w dzisiejszą akcję. Życzę Nam wszystkim, aby okazji do przeprowadzania takich akcji było jak najmniej – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Pamiętajmy, że sami jesteśmy odpowiedzialni za stan naszego środowiska. Dzikie wysypiska są szkodliwe dla środowiska, przez lata mogą zatruwać zarówno glebę, wody gruntowe oraz stanowić zagrożenie dla zwierząt, a ich usunięcie generuje duże koszty. Zastanówmy się kilka razy, zanim wyrzucimy śmieci w przypadkowe miejsca.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group