Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 955
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wzrastająca odpowiedzialność

Środa, 6 lutego 2013, 13:09
Aktualizacja: 16:13
Autor: red.
Świdnica: Wzrastająca odpowiedzialność
Fot. użyczone
To co jeszcze dekadę temu było rzadkością już dziś powoli staje się standardem. Temat sprzątania po swoim psie w świadomości społecznej nie jest jeszcze tak zakorzeniony, by mówić o pełnym sukcesie jednakże widać już przysłowiowe „jaskółki”, co może świadczyć tylko o tym, że nasze społeczeństwo w odróżnieniu od dawnych kosmopolitycznych poglądów przechodzi do takiego postępowania jakie dawniej postrzegane było jako wzorcowe, ale tylko do osiągnięcia na tzw. „zachodzie”.

Od jakiegoś już czasu Straż Miejska w Świdnicy odnotowuje coraz mniej zdarzeń bezpośrednio związanych z tym tematem. Dowodem tego niech będzie akcja jaką przeprowadziliśmy w naszym mieście w miniony wtorek. Strażnicy od godz. 06:30 do 09:00 objęli kontrolą trzy rejony – Rynek i ul. przyległe, Pl. Św. Małgorzaty oraz Oś. Młodych.

Ujawniono 14 przypadków, kiedy to wyprowadzający swojego pupila właściciele nie dość, że sprawowali należycie nad nim opiekę, to jeszcze „stać’ ich było na posprzątanie po nim. Takie postępowanie jest godne naśladowania i dobrze byłoby aby stało się normą i to nie tylko w przypadku kiedy to w pobliżu znajdują się funkcjonariusze.

W tym też momencie przypominamy „niepokornym, którzy udają, że nie widzą co ich pies robi i gdzie robi” o surowych sankcjach jakimi mogą zostać obarczeni za złe sprawowanie opieki nad swoim zwierzęciem oraz o obowiązku posprzątania po nim, o czym dokładnie stanowi § 18 UCHWAŁY NR XIX/232/12 RADY MIEJSKIEJ W ŚWIDNICY. Przyłapani na takim zachowaniu muszą się liczyć z nałożeniem na nich mandatu karnego do 500 zł.

(Straż Miejska w Świdnicy)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group