Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 572
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wzrastająca odpowiedzialność

Wiadomości: Świdnica
Środa, 6 lutego 2013, 13:09
Aktualizacja: 16:13
Autor: red.
Fot. użyczone
To co jeszcze dekadę temu było rzadkością już dziś powoli staje się standardem. Temat sprzątania po swoim psie w świadomości społecznej nie jest jeszcze tak zakorzeniony, by mówić o pełnym sukcesie jednakże widać już przysłowiowe „jaskółki”, co może świadczyć tylko o tym, że nasze społeczeństwo w odróżnieniu od dawnych kosmopolitycznych poglądów przechodzi do takiego postępowania jakie dawniej postrzegane było jako wzorcowe, ale tylko do osiągnięcia na tzw. „zachodzie”.

Od jakiegoś już czasu Straż Miejska w Świdnicy odnotowuje coraz mniej zdarzeń bezpośrednio związanych z tym tematem. Dowodem tego niech będzie akcja jaką przeprowadziliśmy w naszym mieście w miniony wtorek. Strażnicy od godz. 06:30 do 09:00 objęli kontrolą trzy rejony – Rynek i ul. przyległe, Pl. Św. Małgorzaty oraz Oś. Młodych.

Ujawniono 14 przypadków, kiedy to wyprowadzający swojego pupila właściciele nie dość, że sprawowali należycie nad nim opiekę, to jeszcze „stać’ ich było na posprzątanie po nim. Takie postępowanie jest godne naśladowania i dobrze byłoby aby stało się normą i to nie tylko w przypadku kiedy to w pobliżu znajdują się funkcjonariusze.

W tym też momencie przypominamy „niepokornym, którzy udają, że nie widzą co ich pies robi i gdzie robi” o surowych sankcjach jakimi mogą zostać obarczeni za złe sprawowanie opieki nad swoim zwierzęciem oraz o obowiązku posprzątania po nim, o czym dokładnie stanowi § 18 UCHWAŁY NR XIX/232/12 RADY MIEJSKIEJ W ŚWIDNICY. Przyłapani na takim zachowaniu muszą się liczyć z nałożeniem na nich mandatu karnego do 500 zł.

(Straż Miejska w Świdnicy)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 6-02-2013 16:03
Wniosek jeden -więcej patroli pieszych szczególnie w godzinach rannych.Nie widać było tej kultury w niedzilę t.j.03.02.w czasie trwania targu staroci na ul.Łukowej pod czujnym okiem kamery załatwił się czyjś pupilek,a oglądający stoika wchodzili w tą minę i bluzgali.
~sonia 6-02-2013 21:25
To było zadzwonić na ich bezpłatny fon:986. Przecież w takim tłumie nie wszystko wyłapie ta kamera. Tak myślę. Najlepiej to biadolić........
~-ała- 7-02-2013 17:25
Co z tego ,że ja posprzątam / a sprzatam / po swoim piesku ,jak diabli mnie biorą ,że ''zbierając'' przy okazjii wdeptuję i inne.... Z obserwacji : częściej nie zbierają właściciele psów - dużych,choć nie ma reguły.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group