Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 980
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: XIII Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

Czwartek, 9 maja 2013, 15:23
Aktualizacja: 15:24
Autor: red.
Świdnica: XIII Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną
Fot. użyczone
Już 16 maja odbędzie się XIII Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdnicy. Tego wydarzenia nie można ominąć obojętnie.

Impreza rozpocznie się o godzinie 13.00 na placu przed Urzędem Miasta w Świdnicy. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby niepełnosprawne, ich rodziny, znajomych, przyjaciół i sympatyków Stowarzyszenia. Uroczystości rozpoczną przemówienia władz Koła oraz patronów honorowych - Wojciecha Murdzka, prezydenta Świdnicy i Zygmunta Worsy, starosty Powiatu Świdnickiego. Przemarszowi towarzyszyć będą liczne atrakcje m.in. występ Żarowskiej Orkiestry Dętej. Ulicami Armii Krajowej, Wałbrzyską do Pl. Grunwaldzkiego przejdzie około 300 osób. Następnie od godziny 14.00 do godziny 15.00 na Pl. Grunwaldzkim, odbędzie się happening, podczas którego przewidziano m.in:
- wystąpienie Jego Ekscelencji ks. Biskupa Ignacego Deca,
- występ artystyczny zespołu folklorystycznego „Olszaniacy”,
- rozdawnictwo ulotek na temat 25-letniej działalności Stowarzyszenia,
- wypuszczenie do nieba 300 pięknych pomarańczowych balonów z marzeniami osób z niepełnosprawnością intelektualną, podopiecznych placówek Polskiego Stowarzyszenie Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdnicy.

Po happeningu podopieczni PSOUU Koło w Świdnicy , zaproszeni goście z zaprzyjaźnionych placówek oraz przedstawiciele urzędów administracji publicznej powiatu świdnickiego przejdą do Klubu „Bolko”, gdzie odbędzie się zabawa integracyjna.

Zadanie współfinansowane jest ze środków Urzędu Miasta w Świdnicy oraz Starostwa Powiatowego w Świdnicy. Celem obchodów Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualna jest uświadomienie społeczności o różnorodności osób z tym rodzajem niepełnosprawności, pokazanie ich możliwości, a także zwrócenie uwagi na bariery edukacyjne, zawodowe, które uniemożliwiają im prowadzenie normalnego życia. Ten dzień jest doskonałą okazją do integracji osób zdrowych i niepełnosprawnych.

Koło PSOUU organizując Dzień Godności chce podkreślić, że niepełnosprawność intelektualna podobnie jak fizyczna, kolor skóry, płeć lub poglądy polityczne nie mogą być przyczyną dyskryminacji żadnego człowieka

(Przewodnicząca Zarządu Koła PSOUU w Świdnicy Ewa Kowalska)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group