Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 978
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Drezno: XIV Rajd Książęcy, kierunek Drezno

Środa, 23 października 2013, 12:36
Aktualizacja: 12:36
Autor: red.
Świdnica/Drezno: XIV Rajd Książęcy, kierunek Drezno
Fot. użyczone
Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko – Jaworskie” zaprasza na kolejną imprezę Rajdu Książęcego. To już piętnasta edycja rajdu, tym razem mieszkańcy Księstwa Świdnicko – Jaworskiego wyruszą na eksplorację Drezna, gdzie będą mogli podziwiać cudowne budowle renesansowe, barokowe i klasycystyczne.

XIV Rajd Książęcy odbędzie się 7 grudnia, uczestnicy zwiedzą w Dreźnie między innymi kościół Frauenkirche, Poczet Elektorów Saskich wykonany z miśnieńskiej porcelany, zamek królewski, dziedziniec Zwinger. Dodatkowo zaplanowane jest zwiedzanie Galerii Starych Mistrzów, Zbiorów Porcelany, i Gabinetu Matematyczno – Fizycznego (nowość od 2013 r.) spacer tarasami nad Łabą. W czasie rajdu przewidziany jest czas wolny do dyspozycji grupy w trakcie którego będą mogli skorzystać z okazji i zwiedzić Jarmark Świąteczny, który jest najstarszy w Niemczech.

- Starujemy w Świdnicy tradycyjnie zbiórka odbędzie się o 6:30 na Placu Św. Małgorzaty, po zebraniu się wszystkich uczestników o godzinie 6:40 wyruszamy do Drezna. Nasi uczestnicy będą mogli podziwiać piękną architekturę miast, Drezno od zawsze oczarowuje swoich gości fascynującą mieszanką tradycji i nowoczesności. Podczas spaceru po pięknym śródmieściu z rezydencją książąt-elektorów i królów saskich w centrum ujawnia się niepowtarzalny urok miasta, które nie bez powodu jest również nazywane „Florencją nad Łabą”. Dodatkowo uczestnicy XIV Radu Książęcego będą mogli skorzystać z okazji i zwiedzić najstarszy w Niemczech Jarmark Świąteczny – podkreśla organizator.

- Dodatkowo będziemy uczestniczyć w 20. Jubileuszowym Święcie Piekarzy i Cukierników (parada) wraz z podziwianiem największego na świecie 1,8 tonowego strucla – dodaje Marek Marczewski.

Koszt na jednego uczestnika wynosi 90 zł + 9euro. W tym organizatorzy zapewniają przejazd, ubezpieczenie, pamiątkowe kubki, konkursy z nagrodami, przewodnika oraz bilet wstępu, stopień trudności trasy: łatwy (w skali: łatwy, średni, trudny).

Zainteresowani udziałem w rajdzie powinni zgłosić się do Informacji Turystycznej i Kulturalnej na świdnickim Rynku, bądź telefonicznie pod numerem 74/852-02-90 lub drogą email it@um.swidnica.pl . Dodatkowe informacje na stronie www.ks-j.pl . Zapisy trwają do 29 listopada.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group