Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1323
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: XIX Przegląd Teatrów Szkolnych już za nami

Wtorek, 22 listopada 2011, 8:05
Aktualizacja: 8:25
Autor: red
Żarów: XIX Przegląd Teatrów Szkolnych już za nami
Fot. użyczone
W dniach 17–19 listopada 2011 roku na deskach sceny sali widowiskowo–sportowej w Żarowie już po raz dziewiętnasty odbył się Przegląd Teatrów Szkolnych zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Młodych aktorów, reżyserów oraz licznie zgromadzoną publiczność przywitał Burmistrz Miasta Żarów Leszek Michalak, życząc wspaniałej zabawy oraz odkrycia poprzez inspirację przedstawień i występujących w niej bohaterów własnych możliwości, potrzeb i marzeń. – „XIX Przegląd Teatrów Szkolnych uważam za otwarty” – tym słowami Burmistrz Michalak zaprosił na scenę reprezentantów Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie i działającą przy niej grupę teatralną Teatr Cieni na przedstawienie „O tym, co jest najpiękniejsze na świecie”.
Tegoroczna edycja Przeglądu składała się z dwóch części. W pierwszej 17 listopada 2011 roku udział wzięły zespoły z Żarowa, Wałbrzycha oraz Lwówka Śląskiego. Drugiego dnia podziwialiśmy zmagania teatrów szkolnych z Żarowa, Świdnicy oraz Wałbrzycha. Widać jednak doskonale, że różnorodność tematyki znajdującej się w ofercie repertuarowej pokazuje szeroki wachlarz społecznych zainteresowań młodych artystów oraz potrzebę wypowiedzenia ich poprzez magię teatru. Młodzi aktorzy chcą przekazać swoje marzenia, tajemnice młodego serca oraz pewne przestrogi. Są doskonałymi obserwatorami świata dorosłych, a świadczą o tym tytuły przedstawień: „Tam gdzie spadają anioły”, „Terroryści”, „Między jawą a snem”, „Pomylić się nie ma możności…” Gimnazjum w Wałbrzychu, „Trupa Pana Dropsa”, „Pasażerowie pociągu” Szkoły Podstawowej w Żarowie, „Nauka latania” Szkoły Podstawowej w Lwówku Śląskim, „Zamknięci w butelce” Gimnazjum w Żarowie, „Podróż” i „Oto teatr” Szkoły Podstawowej w Świdnicy oraz „Coś z nas” Społecznej Szkoły Podstawowej i Społecznego Gimnazjum w Świdnicy.
Jury w składzie: Barbara Ziółkowska i Małgorzata Olkowska aktorki z Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu oraz Ryszard Dykcik dyrektor Teatru Bezdomnego w Żarowie nie miało łatwego zadania, gdyż każda z prezentowanych inscenizacji miała swoje walory i trudno było ją porównać z innymi, a wszystkie przedstawienia były równie gorąco oklaskiwane przez zgromadzoną publiczność.

Nagroda za scenariusz: Pani Izabela Fiebich Bednarska
Nagroda za reżyserię: Pani Sylwia Aftyka-Łoda
Nagroda za scenografię: Katarzyna Utecht i Sylwia Aftyka-Łoda

Kategoria I – SP kl. I-III:
II miejsce – Grupa teatralna „ TEATR CIENI” ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie
I miejsce – Grupa teatralna „BEZ NAZWY” ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie

Kategoria II – SP kl. IV-VI:
za grę aktorską – Aleksandra Jezioro ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lwówku Śląskim oraz Paulina Idczak ze Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy
Wyróżnienie – Grupa teatralna „ PANTOMINKI” ze Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy
III miejsce – Grupa teatralna „OKO WAŻKI” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałbrzychu
II miejsce – Grupa teatralna „TEATR BEZ NAZWY” ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie
I miejsce – Grupa teatralna „POD SZCZĘŚLIWĄ 3” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lwówku Śląskim

Kategoria III – Gimnazjum
za grę aktorską - Paulina Bednarska i Przemysław Lignarski z Publicznego Gimnazjum nr 6 w Wałbrzychu, Nikola Makowska z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi – Gimnazjum nr 9 w Wałbrzychu oraz Hanna Moczulska ze Społecznej Szkoły Podstawowa i Społeczne Gimnazjum w Świdnicy
Wyróżnienie – Grupa teatralna „TREMA ZA KURTYNĄ” - kabaret – z Publicznego Gimnazjum nr 6 w Wałbrzychu
III miejsce – nie przyznano
II miejsce – Grupa teatralna „NO NAME” ze Społecznej Szkoły Podstawowa i Społeczne Gimnazjum w Świdnicy
I miejsce – Grupa teatralna „TREMA ZA KURTYNĄ” - klasy III z Publicznego Gimnazjum nr 6 w Wałbrzychu

GRAND PRIX dla grupy teatralnej „BEZ KOMENTARZA” (grupa starsza) za przedstawienie pt. „Pomylić się nie ma możności...” z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi – Gimnazjum nr 9 w Wałbrzychu.

Tegoroczny Przegląd dofinansowany został w ramach programu DOM KULTURY+ Narodowego Centrum Kultury.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group