Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 935
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Yagi Poland Factory rozbudowuje zakład

Niedziela, 23 lipca 2017, 15:38
Autor: red
Żarów: Yagi Poland Factory rozbudowuje zakład
Fot. UM Żarów
To już kolejna inwestycja, jaką na terenie swojego zakładu realizować będzie japońska firma Yagi Poland Factory, ulokowana na terenie Żarowskiej Podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST–PARK".

Japońska fabryka rozbudowuje swój zakład. Będzie to już trzecia i jak zapowiadają przedstawiciele firmy, prawdopodobnie ostatnia rozbudowa tego zakładu w Żarowie.

Dziś odbyła się ceremonia rozpoczęcia inwestycji i pierwsze wbicie łopaty. W kulturze japońskiej ma to specyficzną formę, która polega na polaniu wyznaczonych miejsc japońską sake oraz posypania tego miejsca ryżem. W uroczystości rozbudowy fabryki uczestniczyło wielu zaproszonych gości, wśród których nie brakowało prezesa firmy z Japonii Norihiro Yagi, przedstawicieli zarządu firmy i Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" prezesa Macieja Badory i wiceprezesa Michała Szukała, zastępcy burmistrza Grzegorza Osieckiego i prezesów partnerów biznesowych.
- Firma Yagi pierwszą decyzję o powstaniu fabryki podjęła w 2003r., natomiast ostatnia rozbudowa fabryki miała miejsce w 2011r. Z pewnością nie byłoby to możliwe, gdyby nie wiara pana prezesa Norihiro Yagi w potencjał rozwoju żarowskiej fabryki, w ludzi tutaj pracujących i w przyjazną atmosferę. Gmina decydując się na powstanie strefy ekonomicznej kierowała się jej rozwojem i zachęceniem inwestorów zewnętrznych w lokowanie fabryk na naszym terenie. Z upływem lat widzimy wyraźnie, jaki strategiczny i odważny krok został wtedy podjęty. Gratuluję podjętej decyzji o rozbudowie fabryki. Ze swojej strony deklarujemy chęć współpracy i pomoc w rozwiązywaniu problemów - mówił Grzegorz Osiecki zastępca burmistrza.

Yagi Poland Factory Sp.zo.o rozpoczęła działalność w Polsce w 2003 roku. Zakresem działalności jest produkcja części i akcesoriów do przemysłu samochodowego między innymi: łożysk, piast, elementów sprzęgieł do klimatyzatorów. Firma zatrudnia ponad 170 pracowników. Strategiczni klienci to odbiorcy z Anglii i Francji.
- Yagi Poland Factory jest ważnym partnerem Strefy. Firma angażuje się w życie społeczności lokalnej Żarowa. Jesteśmy dumni, że tak solidny i sprawdzony partner jest wśród nas. Gratulujemy podjętej decyzji i mamy nadzieję, że to nie ostatnia rozbudowa zakładu w Żarowie - gratulował Maciej Badora prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK".

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group