Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 578
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Z książką na walizkach

Wiadomości: Świebodzice
Wtorek, 29 maja 2012, 14:14
Aktualizacja: 14:17
Autor: red
Fot. użyczone
W ramach akcji „Z książką na walizkach” dzieci i młodzież ze świebodzickich szkół spotkają się z pisarką Joanną Olech.

Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 31 maja, o godz. 8.30, w Miejskim Domu Kultury.
To dziewiąte już spotkanie pisarzy z młodymi czytelnikami w ramach akcji. Miejska Biblioteka Publiczna w Świebodzicach bierze w niej udział od 2005 roku. Gościliśmy już takich pisarzy jak m. in. Wanda Chotomska, Anna Onichmowska.
Joanna Olech z wykształcenia jest grafikiem (studiowała na Akademii Sztuk Pięknych), lecz znana jest przede wszystkim jako autorka książek dla dzieci i młodzieży. Wielbiciele jej prozy doskonale znają takie tytuły, jak: Dynastia Miziołków, Trudne słówka, Gdzie diabeł mówi dobranoc, Pompon w rodzinie Fisiów.
Pisarka jest laureatką wielu prestiżowych nagród. W 1995 roku otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego za książkę pt." Dynastia Miziołków".
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorką

Z książką na walizkach
Dolnośląskie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami

Akcja została wymyślona w 2004 r. przez Wojciecha Karwackiego, ówczesnego dyrektora Wydawnictwa Ossolineum. Ideą projektu jest dotarcie z książką i jej twórcą do najodleglejszych zakątków Dolnego Śląska. Jest on realizowany zawsze na przełomie maja i czerwca.

Pisarze spotkają się z dziećmi i młodzieżą w wyznaczonych miejscowościach, a tam w czytelniach, domach kultury, w klasach i na boiskach szkolnych, w salach teatralnych, na miejskich i wiejskich placach, rozmawiają o książkach, czytaniu i często o życiu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group