Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 1334
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Z miłości do środowiska

Czwartek, 16 lutego 2023, 13:35
Autor: red
Świebodzice: Z miłości do środowiska
Fot. UM Świebodzice
14 lutego to święto wszystkich zakochanych, jak się okazuje nie tylko do drugiego człowieka, ale także do naszej planety.

Miłym akcentem podczas Walentynek była akcja społeczna pn. EkoWalentynki, której organizatorem jest ekolog Dominik Dobrowolski, a dzięki nawiązanej współpracy ze Stowarzyszeniem Czysty Wałbrzych już po raz trzeci Gmina Świebodzice uczestniczyła w wydarzeniu.

We wtorek w Ratuszu Miejskim wraz z ZGK Świebodzice Sp. z o.o. rozpoczęliśmy akcję zbierania zużytych baterii, akumulatorów. W akcję włączył się także OSiR Świebodzice Spółka z o.o., tam również jest punkt zbiórki baterii.

W zamian za oddane baterie i akumulatory rozdawane były ekologiczne torby przekazane przez Czysty Wałbrzych i ZGK Świebodzice Sp. z o.o.

W sumie w tym dniu baterie oddało kilkadziesiąt osób. Przypominamy jednak, że dedykowane pojemniki będą czekały na zapełnienie do kwietnia.

Podczas spotkań z mieszkańcami rozmawialiśmy o ochronie środowiska, cieszymy się, że ta akcja na stałe wpisała się w wydarzenia miejskie.

Integralną częścią akcji była tego dnia konferencja prasowa, która odbyła się w Wałbrzychu na terenie Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych z udziałem Gminy Świebodzice. Tematem przewodnim była kwestia sytuacji w branży recyklingu w Polsce, ustawy kaucyjnej, a raczej jej braku i zaniechań Rządu w sprawie tak ważnej i pomocnej środowisku. Prezesi, jak i Prezydent podkreślili jak ważną rolę w funkcjonowaniu samorządów, a zwłaszcza przedsiębiorstw stanowią wszelkie regulacje (ustawa kaucyjna, ROP i SUP) dotyczące "polityki odpadowej".

Gminę Świebodzice reprezentował Prezes ZGK Świebodzice Spółka z o.o. Sławomir Sprawka wraz z Wydziałem Promocji i Komunikacji Społecznej. Wśród uczestniczących osób w konferencji byli także m.in. Prezydent Miasta Wałbrzycha Roman Szełemej, Dominik Dobrowolski ekolog i podróżnik, Prezes MZUK Wałbrzych Sp. Z o.o. Bogdan Stanek oraz przedstawiciel Stowarzyszenia Czysty Wałbrzych Paweł Siodłak.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group