Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 920
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Warszawa: Z mistrzostw Polski prosto na zgrupowanie kadry narodowej!

Środa, 6 maja 2015, 2:19
Aktualizacja: Czwartek, 7 maja 2015, 13:37
Autor: MDvR
Warszawa: Z mistrzostw Polski prosto na zgrupowanie kadry narodowej!
Fot. użyczone
Chłopcy i dziewczęta z Zespołu Placówek Opiekuńczo–Wychowawczych przy ulicy Serbskiej w Świdnicy na co dzień szkolący swoje piłkarskie umiejętności w Miejskim Klubie Polonia–Stal Świdnica wzięli udział z powodzeniem w piłkarskich Mistrzostwach Polski Domów Dziecka. Na starcie turnieju rozgrywanego w Warszawie stanęło 40 zespołów, świdniczanie dowodzeni przez Radosława Nalewajko zakończyli swój udział na miejscach 9–16.

Naszej ekipie występującej na zawodach pod szyldem Orlik Świdnica poszło w tym roku zdecydowanie lepiej niż w ubiegłorocznych zawodach. Nasi chłopcy i dziewczęta pokonali w grupie 4:0 Lwy Północy Gdańsk, 2:1 FC Korotyńskiego Warszawa i 2:1 FC Falbogi, a także przegrali 1:2 z Remusem Kościerzyna. W ćwierćfinale, którego stawką był awans do strefy medalowej nasz zespół ulegli 0:6 Horyzontowi Kołaczkowo, który ostatecznie zakończył rywalizację na najniższym stopniu podium.

Podczas turnieju formą błysnął Dawid Maciejewski (6 bramek), który został powołany do kadry Polski Domów Dziecka w piłce nożnej przygotowującej się do czerwcowych mistrzostw świata. Nasz zawodnik przebywał już z innymi biało-czerwonymi na zgrupowaniu kadry w miejscowości Miętne w pobliżu Warszawy.

Skład naszej drużyny: Michał Słomiński, Kacper Słomiński, Kacper Jędrosek, Dawid Maciejewski, Jakub Szrejder, Mateusz Szrejder, Wojciech Dudzic, Jagoda Głogowska, Wiktoria Gajdowska, Marzene Szrejder. Trener: Radosław Nalewajko, kierownik drużyny: Andrzej Masłowski

- Wyjazd dzieci wsparło wiele firm, instytucji i prywatnych sponsorów. Pragniemy podziękować prezydent Świdnicy Beacie Moskal-Słaniewskiej i Urzędowi Miejskiemu w Świdnicy, Starostwu Powiatowemu w Świdnicy, Wiesławowi Żurkowi i Fundacji „Łączy Nas Football”, Tomaszowi Mojsie i firmie JAKO, Piekarni Kurowscy, Norbertowi Stachyrze, sklepom monopolowym „Orbita”, Jarosławowi Solarzowi i firmie „Solsport” oraz klubowi Polonia-Stal Świdnica z którym współpracujemy już od wielu lat i w którym na co dzień trenują chłopcy i dziewczęta z Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych - wyznaje Radosław Nalewajko.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group