Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 1062
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bojanice: Z misyjnym przesłaniem

Poniedziałek, 23 stycznia 2023, 15:24
Autor: red
Bojanice: Z misyjnym przesłaniem
Fot. Gmina Świdnica
Od 15 lat spotkania noworoczne w Bojanicach mają swoje przesłanie. Nie inaczej było w tym roku. Kolędnicy Misyjni działający przy parafii pw. NMP Częstochowskiej w Bojanicach opowiadali o swoich rówieśnikach w Papui–Nowej Gwinei.

Ten odległy skrawek ziemi na Oceanie Spokojnym boryka się z wieloma problemami. Dzieci, którym udaje się chodzić do szkoły często idą do niej pieszo przez busz, 1-2 godziny dziennie w jedną stronę.

Spotkanie noworoczne, na które przybyli mieszkańcy Opoczki Bojanic i Makowic, a także zaproszeni goście było okazją do złożenia sobie noworocznych życzeń i okazją do wspólnych rozmów, tak potrzebnych po okresie pandemii i zamknięcia w domach.

Do seniorów popłynęły również dziecięce życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka.

- Kochana babciu, kochany dziadku dziękujemy Ci za wszystko, co dla nas robisz i jak ważnymi osobami jesteście w naszym życiu. Wasza mądrość i doświadczenie wywołują ciepło w naszych sercach każdego dnia. Dziękujemy Wam za wszystko, co dla nas robicie. Kochamy Was bardzo!

Kolędnicy za swój występ otrzymali gromkie brawa, a szczególne słowa uznania otrzymali od obecnego w tym dniu zastępcy wójta gminy Bartłomieja Strózika, ks. proboszcza Marcina Mazura i wiceprzewodniczącego Rady Gminy Świdnica Arkadiusza Piaseczego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group