Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 1001
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Z notatnika strażnika...

Wtorek, 21 marca 2017, 7:37
Autor: red
Świdnica: Z notatnika strażnika...
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej w okresie 10 – 17marca.

10.03. 2017r. godz. 05:30 wpłynęło zgłoszenie, że w chodniku przy skrzyżowaniu ulicy Wałbrzyskiej z ulicą Lelewela zapadła się kostka brukowa. Interweniujący strażnicy potwierdzili te informacje. Wytworzyło się zapadlisko o głębokości ok. 50 cm. Miejsce niebezpieczne oznaczono stosownym pachołkiem ostrzegawczym. O usterce powiadomiono zarządcę drogi. Jeszcze tego samego dnia został naprawiony.

12.03. 2017r. godz. 21:45 interwencja przy ulicy Letniej. Nieopodal Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Świdnicy leży mężczyzna. Jak ustali strażnicy znajduje się w stanie upojenia alkoholowego. W związku z popełnionym wykroczeniem został doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Po wytrzeźwieniu 56 letni mieszkaniec Świdnicy został ukarany 100-złotowym mandatem.

13.03. 2017r. godz. 12:45 już drugie w tym dniu zgłoszenie dotyczące nieprawidłowego parkowania pojazdów w rejonie przychodni „Medyk”. W ostatnich dniach liczba interwencji straży i policji w tym miejscu bardzo się zwiększyła. Głównym powodem takiego stanu rzeczy było wprowadzenie opłat za parking przy supermarkecie „Netto”, z którego wcześniej korzystało dużo pacjentów ośrodka zdrowia oraz pracowników pobliskich firm. Strażnicy udzieli kilku pouczeń kierującym, którzy zaparkowali swoje samochody w miejscu obowiązywania znaku „zakazu zatrzymywania”.

15.03. 2017r. godz. 17:00 otrzymaliśmy informację, że w okolicy ulicy Klonowej przebywa pies, nad którym nikt nie sprawuje opieki. Prawdopodobnie został potrącony przez samochód. W trakcie czynności wyjaśniających strażnikom udało się ustalić jego właścicielkę. Okazało się, że wybiegł z pobliskiej posesji jak również nic mu nie dolega. Mimo to w stosunku do jego opiekunki przeprowadzono postępowanie w sprawie o popełnione wykroczenie, braku odpowiedniego nadzoru nad zwierzęciem domowym.

17.03.2017r. godz. 01:20 operator monitoringu wizyjnego ujawnił w Rynku, że w okolicy jednego z lokali przebywa mężczyzna, który nie jest wstanie poruszać się o własnych siłach. Interweniujący strażnicy stwierdzili, że nie dość, że znajduje się w stanie upojenia alkoholowego to jeszcze donośnym głosem wykrzykuje wulgaryzmy. Resztę nocy spędził w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy gdzie wytrzeźwiał. Tam też został rozliczony przez strażników za swoje wcześniejsze zachowanie. Nałożono na niego mandat karny w wysokości 100 zł.

Idzie wiosna, a za nią następna lawina zgłoszeń. Kwestia podejrzenia spalania odpadów przeniosła się z domowych palenisk na teren otwarty, szczególnie działek i przydomowych ogródków. O ile w pierwszym przypadku głównym celem było ogrzanie mieszkania to w drugim jest chęć pozbycia się nieczystości. Przypominamy zatem wszystkim, że termiczne przekształcanie odpadów, nawet tych organicznych jest zabroniona. Nieprzestrzeganie przepisów w tej kwestii zagrożone jest karą grzywny do 500 zł w postępowaniu mandatowym.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group