Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 931
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Z partnerską wizytą w Świdnicy

Poniedziałek, 5 września 2011, 14:46
Aktualizacja: Środa, 7 września 2011, 8:12
Autor: GrA
Świdnica: Z partnerską wizytą w Świdnicy
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Kościół Pokoju, świdnicka katedra, Rynek, pobliski Zamek Książ, Wrocław i Muzeum Gross Rosen to tylko nieliczne miejsca, jakie odwiedzą mieszkańcy partnerskiego miasta Biberach. Dziś czterdziestoosobowa grupa z Niemiec rozpoczęła swoją wizytę w Świdnicy od spotkania z prezydentem miasta Wojciechem Murdzkiem oraz przewodniczącą Rady Miejskiej w Świdnicy Joanną Gadzińską.

- Jestem pełen podziwu dla was, za to, że chcecie zwiedzić nasze miasto na piechotę – mówił podczas spotkania w sali narad świdnickiego Urzędu Stanu Cywilnego prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek. Prezydent zachęcał mieszkańców partnerskiego Biberach do zwiedzenia nie tylko świdnickich zabytków, ale także najnowszych inwestycji miejskich. – Po 50 latach odbudowujemy zawaloną wieżę ratuszową, wkrótce ruszamy z budową aquaparku. Kiedy przejedziecie do nas następnym razem, mam nadzieję, że będziecie już mogli korzystać z jego uroków – tłumaczył Wojciech Murdzek.
Czterdziestoosobowa grupa z Biberach na czele z Ludgerem Semmelmannem, przewodniczącym partnerstwa w Biberach podczas dzisiejszego spotkania wysłuchała także prezentacji na temat miejsc wartych odwiedzenia, zarówno w Świdnicy, jak i najbliższej okolicy, obejrzała także film promocyjny o Świdnicy, spot reklamowy II Festiwalu Reżyserii Filmowej, którego twarzą był Bogusław Linda oraz etiudę o Świdnicy autorstwa Janusza Zaorskiego.
Nie zabrakło także prezentów. Każdy z gości otrzymał publikację o Świdnicy, na ręce Ludgera Semmelmanna złożono natomiast pluszowego dzika oraz gadżety reklamowe Świdnicy. Goście odwdzięczyli się prezentami i zaproszeniem do Biberach dla przewodniczącej Rady Miejskiej Świdnicy Joanny Gadzińskiej oraz prezydenta Wojciecha Murdzka. – Nasza współpraca partnerska trwa już dwadzieścia lat. Zawiązały się między nami przyjaźnie, a nawet bliższe relacje, małżeństwa, które wychowują już swoje dzieci – mówił dziś Ludger Semmelmann. – Świdnica w tych latach bardzo się zmieniła. Jestem pewien, że nasza partnerska współpraca będzie dalej się rozwijała. Mamy na to mnóstwo pomysłów.
Delegacja z BIberach w Świdnicy będzie gościła do 7 września.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group