Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 1327
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zastruże: Z patronem od 10 lat

Niedziela, 5 czerwca 2022, 13:15
Autor: red
Zastruże: Z patronem od 10 lat
Fot. UM Żarów
Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Zastrużu uroczyście obchodziła 10. rocznicę nadania jej imienia. Świętowanie zostało połączone z obchodami Dnia Patrona oraz Dnia Dziecka.

Były podziękowania, gratulacje i życzenia. A z okazji Dnia Dziecka uczniowie wystosowali apel do wszystkich dorosłych, w którym odważnie wypowiedzieli się, za co cenią dorosłych, a co im przeszkadza. Nie zabrakło też występu artystycznego w wykonaniu młodych aktorów ze szkolnej placówki.

Życzenia na ręce dyrektor Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu Krystyny Wardach przekazał sekretarz stanu i poseł na Sejm RP Wojciech Murdzek, burmistrz Leszek Michalak, radny Waldemar Ganczarek, dyrektorzy szkół i instytucji funkcjonujących na terenie gminy Żarów oraz zaproszeni goście.

- Serdecznie gratuluję tak wspaniałego jubileuszu i cieszę się, że dziś wspólnie z całą szkolną społecznością mogę świętować to wydarzenie. Od 10 już lat szkole w Zastrużu patronuje Astrid Lindgren, która była pisarką, działaczką społeczną i autorką popularnych książek dla dzieci i młodzieży. W swoim życiu zawsze kierowała się perspektywą dzieci, potrafiła zrozumieć, oddać prawdziwy świat dzieci – ich wrażliwość i emocjonalność. Taki patron zobowiązuje, to przede wszystkim powód do dumy i naśladowanie wartościowych postaw pisarki. W swoim długim żywocie pisarka nigdy nie zapomniała, jak cudownie, a równocześnie trudno jest być dzieckiem. Całej społeczności szkolnej życzę dalszych sukcesów i kolejnych wspaniałych inicjatyw – gratulował burmistrz Leszek Michalak.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu także uroczyście uczcili 10-lecie nadania szkole imienia. Przed całą widownią zaprezentowali się w przedstawieniu „Lotta z ulicy Awanturników”, w którym udowodnili, że dzieci mają prawo głosu i nie wahają się go używać. Z okazji przypadającego w tym dniu święta dzieci, wszyscy zaproszeni goście złożyli na ich ręce życzenia zdrowia, radości i spełnienia wszystkich marzeń.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group