Piątek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 623
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Z ruchu wyeliminowano kierującego po zażyciu substancji psychotropowych

Poniedziałek, 14 stycznia 2019, 15:04
Aktualizacja: 16:05
Autor: red
Strzegom: Z ruchu wyeliminowano kierującego po zażyciu substancji psychotropowych
Fot. KPP Świdnica
Strzegomscy policjanci zatrzymali kierującego u którego badanie na urządzeniu Drager DrugTest 5000 potwierdziło, że jest pod wpływem środków odurzających.

Drager Drug Test 5000 to sprzęt, który służy do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie, jest nowoczesny i superczuły, rozpoznaje nawet najmniejsze dawki zażywanych środków. Jeżeli wykonany pomiar okaże się dodatni, od kierowcy pobierana jest próbka krwi, którą bada się następnie w laboratorium. Urządzenie zostało zakupione przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strzegomiu.

12 stycznia br. funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu zatrzymali do kontroli drogowej 20-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który kierował samochodem marki VW Golf. Podczas badania mężczyzny na urządzeniu Drager Drug Test 5000 uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych.

Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje Sąd.

Przypomnijmy. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group