Środa, 28 lutego
Imieniny: Lecha, Romana
Czytających: 1204
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Z seniorami o bezpieczeństwie

Piątek, 23 września 2022, 9:34
Autor: red
Świdnica: Z seniorami o bezpieczeństwie
Fot. KPP Świdnica
W siedzibie Klubu Seniora na ul. Rolniczej w Świdnicy w ramach XVII Obchodów Dni Seniora w Świdnicy….Przez Różowe Okulary zorganizowane zostało spotkanie dla seniorów w ramach cyklu właśnie "Jak nie dać się oszukać”.

Sierż. szt. Michał Rzepecki omówił z seniorami zagrożenia jakie czyhają na nich każdego dnia. Ostrzegł zgromadzonych seniorów przed przestępcami, którzy każdego dnia wymyślają nowe pomysły, by okradać osoby starsze, często mieszkające samotnie. Przypomniał, że sprawcy wykorzystują dobre chęci seniorów, podając się między innymi za policjantów i prokuratorów, ale także pracowników administracji, opieki społecznej, ZUS-u, energetyki, wodociągów, a nawet za członków rodziny. Dodał również jak nie stać się ofiarą tego typu przestępstw i przypomniał o szczególnej roli dzielnicowego.

Funkcjonariusz zwrócił uwagę na zagrożenia związane z korzystaniem przez seniorów z internetu oraz telefonii komórkowej. Funkcjonariusz przedstawił jak bezpiecznie korzystać z kart płatniczych, tak by seniorzy nie musieli być w posiadaniu sporej ilości gotówki przy sobie, bądź nie trzymali jej w zamieszkania.

Sierż. szt. Michał Rzepecki w trakcie spotkania omówił działanie Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa i podpowiedział seniorom jak z niej korzystać.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group