Sobota, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 800
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Z seniorami w Żarowie

Niedziela, 12 czerwca 2022, 13:43
Autor: red
Żarów: Z seniorami w Żarowie
Fot. KPP Świdnica
Sierż. szt. Michał Rzepecki, sierż. szt. Rafał Jarosz z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy uczestniczyli w spotkaniu z seniorami, które odbyło się w Żarowie.

Poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych czynników wpływających na jakość życia każdego człowieka. Współdziałanie społeczeństwa z Policją w tym zakresie jest z pewnością bardzo ważne. Dlatego policjanci świdnickiej komendy bardzo chętnie uczestniczą w spotkaniach, na których przypominają mieszkańcom o zwykłych środkach bezpieczeństwa. Tym razem funkcjonariusze mieli okazję spotkać się z seniorami z Żarowa.

W trakcie spotkania policjanci przedstawili zgromadzonym zagrożenia z jakimi mogą się spotkać każdego dnia, min w ruchu drogowym. Omówiony został temat bezpiecznego poruszania się po drodze oraz temat dotyczący martwego pola.

Policjanci opowiadali także o oszustwach i metodach jakimi posługują się oszuści- między innymi przybliżyli metodę na „wnuczka”, na „policjanta”, a to tylko niektóre ze scenariuszy działania przestępców.

Podczas prelekcji każdemu seniorowi przypomniano, aby zachował czujność, gdy ktoś nieznajomy prosi o pieniądze, by rozmawiać z rodziną i w chwili gdy „rzekomy” wnuczek prosi o pieniądze wykonać telefon kontrolny do rodziny i upewnić się czy to nie oszustwo.

Funkcjonariusze zwrócili też uwagę na fakt, że POLICJA nigdy nie prosi nikogo o przekazanie pieniędzy, a także nie informuje o prowadzonych działaniach operacyjnych.

Uczestnicy spotkania chętnie dzielili się z swoimi doświadczeniami życiowymi, pozwalającymi im na wyciągnięcie konstruktywnych wniosków na przyszłość.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group