Sobota, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 467
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Z wizytą na Litwie

Wiadomości: Świdnica/Kowno
Poniedziałek, 19 listopada 2012, 0:05
Aktualizacja: 0:06
Autor: red.
Fot. użyczone
Już po raz drugi uczniowie Gimnazjum nr 4 w Świdnicy mieli okazję przeżyć niesamowitą przygodę i wziąć udział w międzynarodowym spotkaniu młodzieży. Tym razem gospodarzem była szkoła litewska, która jest partnerem świdnickiego gimnazjum.

Na początku listopada ośmioro uczniów spędziło 5 dni w domach uczniów z Kowna. Razem z naszą szkołą w spotkaniu wzięło udział 6 uczniów ze szkoły szwedzkiej. Międzynarodowe wymiana młodzieży jest jednym z zadań realizowanego przez szkołę projektu pt: „Young Europeans Say: break walls, be tolerant!”. Celem takich wyjazdów jest doskonalenie umiejętności porozumiewania się w języku angielskim, poznanie tradycji i kultury kraju goszczącego a przede wszystkim przełamywanie barier i nauka tolerancji. Młodzież, która spędzała ze sobą 24 godziny na dobę wywiązała się z tego zadania na szóstkę z plusem potwierdzając, że tylko bezpośredni kontakt z innymi ludźmi, kulturą i tradycją pozwala ją naprawdę poznać.

- Gospodarze przygotowali dla nas naprawdę bardzo urozmaicony program. Oprócz zajęć w szkole m.in. nauki języka litewskiego, zajęć warsztatowych zwiedziliśmy Kowno, zamek w Trakai oraz Wilno. W trakcie ostatniego popołudnia mieliśmy okazję nauczyć się tradycyjnych tańców litewskich oraz spróbować typowych potraw. Wieczór zakończył się dyskoteką. Zostaliśmy przyjęci bardzo ciepło, młodzież się zaprzyjaźniła i ciągle utrzymuje ze sobą kontakt. Wszyscy teraz z niecierpliwością oczekują rewizyty w Świdnicy, która będzie miała miejsce w marcu – mówią przedstawiciele Gimnazjum nr 4 w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group