Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 898
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Z wizytą na "Ścieżce Zdrowia"

Środa, 12 czerwca 2013, 14:28
Aktualizacja: 14:31
Autor: red.
Żarów: Z wizytą na "Ścieżce Zdrowia"
Fot. UM Żarów
Swoich gości zawsze oprowadza po kącikach "kulinarnych", "miłosnych" i "zdrowotnych". Zna łacińskie nazwy wszystkich roślin, krzewów i drzew. Na półhektarowej łące, otoczonej strumieniem stworzył raj dla seniorów. Tylko tam śpiewają ptaki, szumią drzewa, a emeryci z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Świdnicy oraz członkowie żarowskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów przyjeżdżają tutaj na spacery i pikniki przy grillu. Na "ścieżce zdrowia" u Mikołaja Nowosada uczestnicy zawsze zawierają nowe przyjaźnie i po prostu dobrze się bawią.

- Rozśpiewani żarowianie jak zawsze spisali się na medal. Podczas wizyty u Mikołaja Nowosada dwudziestoosobowej grupy seniorów z Wałbrzycha, w piątek 17 maja nie zabrakło dobrej zabawy. Były przysmaki przygotowane przez niezawodną Danutę Kwiatkowską, kiełbaski z grilla oraz ludowe przyśpiewki. Wizyta gości-emerytów z Wałbrzycha odbyła się z inicjatywy Regionalnego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych i żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Takie spotkania udowadniają, że wspólna integracja jest najważniejsza. I na tym nie poprzestaniemy, zawsze będziemy wspierać akcje, które przedłużają naszym seniorom okres twórczego życia - cieszy się Anita Denes-Ziemkiewicz, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie.

Piątkowe spotkanie emerytów było również okazją do wręczenia wszystkim uczestnikom upominków, które na ich ręce składał burmistrz Leszek Michalak. Symbolicznym podziękowaniem uhonorowano również Mikołaja Nowosada. - Za jego niekonwencjonalne zainteresowania, wspieranie zdrowego stylu życia naturalnymi metodami, otwartość, wytrwałość i wciąż niegasnącą pogodę ducha - dopowiada Stanisław Wójciuk, senior z żarowskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group