Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 884
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Za nami sesja Rady Gminy Dobromierz

Niedziela, 2 października 2016, 12:22
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 października 2016, 14:24
Autor: red
Dobromierz: Za nami sesja Rady Gminy Dobromierz
Fot. UG Dobromierz
22 września w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji odbyła się kolejna sesja Rady Gminy Dobromierz, w której oprócz gminnych radnych uczestniczyli radni powiatowi: Paweł Ozga i Edmund Staniewski.

Podczas sesji radnym przedstawiona została informacja o przebiegu wykonania budżetu Gminy Dobromierz za I półrocze 2016 r., w tym informacja o działalności statutowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji.

Następnie radni wyrazili zgodę na zmiany w budżecie gminy na rok bieżący, które dotyczyły m.in. wprowadzenia do działu Bezpieczeństwo publiczne i ochrona przeciwpożarowa środków finansowych w wysokości 65 tys. zł, przyznanych w formie dotacji celowej z budżetu Województwa Dolnośląskiego na dofinansowanie zakupu samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP Dobromierz. Na wniosek wójta Jerzego Ulbina, Rada Gminy wyraziła zgodę na przyznanie dotacji w kwocie 10 tys. zł na prace związane z remontem instalacji elektrycznej w Kościele Parafialnym pw. św. Barbary w Gniewkowie. Kolejnym punktem sesji było podjęcie uchwały dotyczącej zaliczenia odcinka drogi powiatowej Nr 2916 D w Serwinowie do kategorii dróg gminnych. Ostatnim tematem poruszonym podczas wrześniowych obrad był Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Dobromierz na lata 2016-2020.

Dokument ten będzie stanowił podstawę do ubiegania się w najbliższych latach o środki finansowe na realizację zawartych w programie przedsięwzięć, co z pewnością przyczyni się do rozwoju i wzrostu atrakcyjności gminy oraz wpłynie pozytywnie na szereg działań służących głównie jej mieszkańcom.

Sesję tradycyjnie zakończyły wnioski, zapytania i informacje.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group