Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 1137
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mokrzeszów: Za nami święto kiszonej kapusty

Poniedziałek, 30 października 2023, 9:02
Aktualizacja: 13:03
Autor: red
Mokrzeszów: Za nami święto kiszonej kapusty
Fot. Gmina Świdnica
To było wielopokoleniowe spotkanie i wspaniała lekcja tradycji. W Mokrzeszowie, półprodukty do kapuśniaczku i bigosu przygotowywano w trakcie Święta Kiszonej Kapusty Gospodynie w gminie Świdnica przywracają i pielęgnują pamięć o dawnych zwyczajach i doskonale im to wychodzi!

W pracach pomagali także panowie, a wśród nich zastępca wójta Bartłomiej Strózik i radny Paweł Dziurdzia. Nad całością czuwały pracowite gospodynie z Pszenna, Krzyżowej, Grodziszcza, Burkatowa, Lutomi Dolnej, Gogołowa, Miłochowa, Bystrzycy Górnej, Witoszowa Dolnego i Mokrzeszowa pod czujnym okiem wójt gminy Teresy Mazurek, przewodniczącej Rady Reginy Adamskiej i sekretarz Jadwigi Generowicz.

Chcemy zachować to barwne i piękne dziedzictwo kulturowe, szczególnie dla młodego pokolenia aby później wiedzieli jak to się kiedyś kisiło kapustę. Może przekazą to swoim dzieciom. Żeby ta piękna tradycja nie zaginęła - tłumaczy sołtys sołectwa Mokrzeszów Janina Bogacz, współorganizator wydarzenia.

Nie od dziś wiadomo, że kiszona kapusta to tradycyjna potrawa, która może pomóc zachować odporność w jesienne i zimowe dni. Aby była smaczna należy ją okrasić przyśpiewkami o co zadbał Ludowo-Estradowy Zespół "Mokrzeszów" i nasze gospodynie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group