Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 862
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Za tydzień wybory

Piątek, 30 września 2011, 18:42
Aktualizacja: 18:44
Autor: UM Świdnica
Świdnica: Za tydzień wybory
Fot. Wiktor Bąkiewicz
W niedzielę, 9 października w godz. 7.00–21.00 przeprowadzone zostaną wybory parlamentarne. W mieście będzie pracowało 31 lokali wyborczych, w których będzie można oddać głos na kandydata do Sejmu i Senatu RP.
Niepełnosprawni świdniczanie, którzy nie będą mieli możliwości dojechania do któregoś z lokali wyborczych, mogą liczyć na pomoc Straży Miejskiej.

W niedzielę wyborczą w godz. 12.00-17.00 będzie kursował samochód. Zgłoszenia będą przyjmowane 9 października od rana pod numerem telefonu 074 8562-823.
Do wtorku, 4 października przyjmowane są wnioski o dopisanie do spisu wyborców (druk w załączniku). Może o to wystąpić wyborca, czasowo przebywający na terenie Świdnicy (w tym wyborca zameldowany na pobyt czasowy) oraz wyborca nigdzie niezamieszkały. Wniosek składa się w Wydziale Spraw Obywatelskich pokój nr 10 (parter, ul. Armii Krajowej 49), najpóźniej do 4 października.

Do piątku, 7 października wydawane będą zaświadczenia o prawie do głosowania. Z tej możliwości mogą skorzystać mieszkańcy, który zamierzają zmienić miejsce pobytu przed dniem wyborów. Z zaświadczeniem takim można głosować w dowolnym obwodzie głosowania w kraju, za granicą lub na polskim statku morskim. Wniosek o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania składa się w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Świdnicy pokój 10 nr (parter), najpóźniej do 7 października. Może on zostać złożony pisemnie, telefaksem lub w formie elektronicznej.

Zaświadczenie wyborca odbiera osobiście za pokwitowaniem. W przypadku upoważnienia do odbioru zaświadczenia wyborca we wniosku wskazuje swoje imię (imiona) i nazwisko oraz numer PESEL oraz dane osoby upoważnionej do odbioru zaświadczenia.

Oprócz dobrze znanej możliwości głosowania w lokalach przystosowanych dla osób niepełnosprawnych, ustawodawca dał jeszcze inne możliwości spełnienia tego obywatelskiego obowiązku. Dzięki temu 18 osób odda swój głos przez wyznaczonego pełnomocnika. Jedna osoba skorzysta z nakładki Braille’a przeznaczonej dla niewidomych. Dwie osoby będą głosowały korespondencyjnie.

Aktualne informacje o wyborach parlamentarnych można znaleźć w specjalnej zakładce na stronie www.bip.um.swidnica.pl.

Stefan Augustyn
Rzecznik Prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group