Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 556
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

diecezja świdnicka: „Za” życiem w trzeźwości – módlmy się

Poniedziałek, 7 marca 2011, 20:56
Aktualizacja: 20:58
Autor: GrA
diecezja świdnicka: „Za” życiem w trzeźwości – módlmy się
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Rekolekcje trzeźwościowe, modlitwy w intencji trzeźwości oraz spotkania abstynentów. W diecezji świdnickiej rozpoczął się właśnie Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

- Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu odbywa się już od kilku lat. Zawsze rozpoczyna się w niedzielę na trzy dni przed końcem karnawału. Po to, żeby świętować bez alkoholu - wyjaśnia ksiądz Sławomir Calik, diecezjalny duszpasterz trzeźwości.

Przez cały tydzień wierni modlą się w intencji różnych osób. Za rodziny, nauczycieli i wychowawców o świadectwo życia w trzeźwości i wolności od nałogów. Na rozpoczynającą Wielki Post Środę Popielcową przygotowano intencję modlitwy za niepijących alkoholików. W czwartek będziemy się modlić o wzrastanie w świętości kapłanów, a w kolejnych za dzieci i młodzież, aby „pomimo licznych pokus współczesnego świata, wytrwały w jedności z Bogiem”.

- Przez alkohol jest wiele różnych problemów wśród ludzi. Ten tydzień ma być formą promocji życia w trzeźwości. Nie chodzi o całkowitą abstynencję. Chodzi o to, by spożywanie alkoholu było kontrolowane, żeby człowiek wiedział, co robi po spożyciu alkoholu - dodaje ksiądz Sławomir Calik.

W piątek, 11 marca, w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym rozpoczną się trwające do niedzieli Wiosenne Rekolekcje Trzeźwościowe. Weźmie w nich udział blisko stu alkoholików z całej diecezji świdnickiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group