Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 987
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Zabezpieczyli przejście

Wtorek, 29 października 2013, 8:23
Aktualizacja: 8:25
Autor: red.
Żarów: Zabezpieczyli przejście
Fot. UM Żarów
Od kilku dni kładka dla pieszych przy nieczynnym torowisku w Żarowie jest zamknięta. Ci, którzy korzystali z tego miejsca na co dzień, muszą teraz go unikać. Tyle, że było to dobre przejście na drugą stronę miasta. – Przejście zostało zamknięte ze względu na zły stan techniczny i najprawdopodobniej zostanie rozebrane przez PKP, którzy są właścicielami tego terenu.

- W ubiegłym tygodniu, na tym obiekcie skradziono przęsła i ze względu na bezpieczeństwo naszych mieszkańców, przejście musiało zostać zabezpieczone. Gmina jest zainteresowana przejęciem tego terenu od PKP i w tej sprawie zostało już wysłane pismo do właścicieli, jednak wciąż czekamy z ich strony na podjęcie konkretnych kroków - wyjaśnia Grzegorz Osiecki, zastępca burmistrza.

Jest jednak szansa, że mieszkańcy Żarowa będą znów mogli z przejścia korzystać. Decyzje takie mają zapaść na spotkaniu, które władze gminy zorganizują z przedstawicielami PKP. Być może na razie przejście zostanie zasypane i zabezpieczone na tyle, żeby nie stwarzało żadnego zagrożenia dla pieszych.

Teren obecnie został zabezpieczony przez pracowników PKP i jak na razie przejście jest zamknięte. - Apelujemy do wszystkich mieszkańców, żeby nie korzystali z kładki przy nieczynnym torowisku w Żarowie. Miejsce to zostało już co prawda zabezpieczone, jednak wciąż nie nadaje się do użytkowania - dopowiada Patryk Wojak z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group