Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1060
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Zabrzmiały kolędy w Leśniczówce

Czwartek, 29 stycznia 2015, 7:52
Aktualizacja: 8:54
Autor: red.
Witoszów Dolny: Zabrzmiały kolędy w Leśniczówce
Fot. użyczone
Po raz piąty w świetlicy w Witoszowie Dolnym odbyły się Artystyczne Spotkanie Zespołów Śpiewaczych „W Leśniczówce Kolędowanie”. Niespodzianką tego spotkania były występy dwóch zespołów „Ale Babki” , dobrze znanego z gminy Świdnica oraz z Czeszowa w pow. trzebnickim.

Wiele zwyczajów przetrwało do naszych czasów. Ubieranie, przystrajanie choinki, pasterka, noszenie szopki przez przebierańców i kolędników. Już dzisiaj wiele popularnych dawniej kolęd i pastorałek zostało zapomnianych, a do tradycji wchodzą następne. Dlatego też spotkaliśmy się dzisiaj, by w możliwie najlepszy sposób podtrzymać piękną tradycję. Jak co roku Artystycznym Spotkaniom Zespołów Śpiewaczych towarzyszą słowa wielkiego pisarza Wolfganga Goethego: "Gdzie słyszysz śpiew tam wstąp, tam ludzie dobre serca mają. Bo ludzie źli, ach wierzaj mi, Ci nigdy nie śpiewają..."- podkreślali zgodnie organizatorzy dorocznego przeglądu, członkinie Zespołu „Ale Babki”.

Tegoroczny przegląd zespołów śpiewaczych otworzyli gospodarze - Zespół „Ale Babki” działający od ponad 25 lat w gminie Świdnica. Na scenie zaprezentowały się także:
- Zespół Śpiewaczy „Bystrzanie” z Bystrzycy Górnej
- Zespół Kądziołeczka – z Lutomi
- Zespół „Marzenie” z Żelazna gmina Kłodzko
- Zespół „Dobromierzanie” z Dobromierza
- Zespół „A to Heca” – z Pszenna
- Zespół „AleBabki” z Czeszowa
- Zespół „Jarzębina” z Kobierzyc

Atmosfera jak co roku była wyjątkowa, występom towarzyszyła radość i śmiech. Pomimo, że Święta Narodzenia Pańskiego już dawno za nami, widowni ponownie udzielił się wyjątkowy klimat towarzyszący tej jedynej w roku - cichej nocy. Starsi z nutką nostalgii wspominali młode lata, miniony wiek, kiedy to każdego roku w okresie świątecznym do drzwi domostw pukali kolędnicy i było mnóstwo śmiechu i zabawy. Ten czas spędzało się z ludźmi, rodziną i sąsiadami.

Na zakończenie przeglądu organizatorzy spotkania podjęli wszystkich gości i przybyłe do ”Leśniczówki” zespoły smacznym poczęstunkiem.

(UG Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group