Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 596
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zacięta rywalizacja młodych anglistów

Wiadomości: Stanowice
Sobota, 1 grudnia 2018, 17:14
Autor: red
Fot. UM Strzegom
29 listopada 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Stanowicach odbyła się już VI Gminna Olimpiada Języka Angielskiego Szkół Podstawowych.

Wzięli w niej udział reprezentanci wszystkich dziewięciu szkół podstawowych z gminy Strzegom. Wszystkich uczestników powitała dyrektor Katarzyna Wójcik.

Najlepsi angliści z każdej szkoły mieli za zadanie rozwiązać test gramatyczny, rozwiązać zadanie ze słuchu, wykazać się wiedzą na temat historii i kultury krajów anglojęzycznych, popisać się znajomością zwrotów, które służą do prawidłowej komunikacji. Wszyscy uczniowie zaprezentowali wysoki poziom kompetencji, a różnice między ich wynikami były niewielkie.

Ostatecznie najlepszą anglistką w naszej gminie okazała się Hanna Prokop z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Strzegomiu, której opiekunką jest Dorota Mazurek. Drugie miejsce zajęła Nina Gradowska z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Stanowicach, której opiekunem jest Piotr Szmidt. Trzecią lokatę osiągnęła Zofia Piekielny z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegomiu, której opiekunką jest Gertruda Dudzik.

Dziękujemy burmistrzowi Strzegomia - Zbigniewowi Suchycie za ufundowanie nagród. Dziękujemy Radzie Rodziców, która przygotowała poczęstunek dla uczestników i ich opiekunów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group