Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 917
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zadbajmy o bezpieczeństwo najmłodszych

Czwartek, 19 września 2013, 11:36
Aktualizacja: 11:38
Autor: red.
Świdnica: Zadbajmy o bezpieczeństwo najmłodszych
Fot. KPP Świdnica
Pierwsze tygodnie roku szkolnego to dla wielu najmłodszych czas przyzwyczajenia się do nowej rzeczywistości. Codzienne pokonywanie drogi do szkoły i czyhające po drodze niebezpieczeństwa są tematem pogadanek jakie codzienne przeprowadzają z najmłodszymi policjanci, realizując programy prewencyjne skierowane do najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” ma pomóc w podniesieniu bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu. Policjanci z powiatu świdnickiego w pierwszych tygodniach roku szkolnego będą monitorować tereny przy szkołach, w tym przejścia dla pieszych. Jednocześnie rozpoczną kontrole prędkości przy szkołach. Działania te mają przypomnieć kierowcom, że od nich zależy zdrowie i życie dzieci. Z najmłodszymi uczniami policjanci będą prowadzić pogadanki na temat bezpieczeństwa w szkole, domu i na podwórku.

Od wielu lat w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy policjanci realizują programy prewencyjne "OBCY" i "BEZPIECZEŃSTWO DZIECKA" skierowane do najmłodszych mieszkańców powiatu.

Pamiętajmy:
Jako rodzice i opiekunowie dajmy najmłodszym dobre wzorce. Pokażmy dziecku najbezpieczniejszą drogę do szkoły, przechodźmy przez jezdnię tylko w miejscach dozwolonych w bezpieczny i rozsądny sposób. By zwiększyć bezpieczeństwo dzieci, ich ubrania i plecaki wyposażmy w widoczne po zmroku odblaskowe elementy.

Poza działaniem ukierunkowanym na bezpieczeństwo najmłodszych na drogach akcja, ma na celu również zadbanie o prewencję, między innymi, w zakresie przestępczości narkotykowej i innych niebezpieczeństw czyhających na dzieci i młodzież szkolną.

Programy prewencyjne "OBCY" i "BEZPIECZEŃSTWO DZIECKA" prowadzone są na terenie powiatu świdnickiego przez cały rok, dlatego zapraszamy do współpracy szkoły z terenu naszego powiatu.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group