Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 628
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Zadeklarowali współpracę

Piątek, 17 listopada 2023, 13:15
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Zadeklarowali współpracę
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Od 20 lat podejmują wspólne inicjatywy, wspierając się wzajemnie na drodze edukacji najmłodszych pokoleń i wciąż mają ochotę na więcej. Dyrektorzy szkół podstawowych w Teplicach nad Metuji i Jaworzynie Śląskiej – Magdalena Kalasova oraz Krzysztof Sołtys podpisali list intencyjny o kontynuacji wymiany uczniowskiej.

We wrześniu minęło dwadzieścia lat od podpisania dwustronnej umowy o wymianie uczniowskiej pomiędzy szkołami. Dokument podpisali dokładnie 19 września 2003 r. dyrektor szkoły w Jaworzynie Śląskiej Teresa Gawron oraz dyrektor szkoły w Teplicach nad Metuji Radim Valky.

W środę, 15 listopada podpisano list intencyjny o kontynuacji wymiany. W tym dniu w Jaworzynie Śląskiej gościła delegacja szkoły w Czechach.

- Goście rozpoczęli wizytę w szkole przy ulicy Mickiewicza, gdzie uczniowie rywalizowali między sobą: dziewczęta w zbijaku, a chłopcy w piłce halowej. Dziewczęta z Czech zajęły pierwsze miejsce w swojej dyscyplinie, natomiast chłopcy z Jaworzyny Śląskiej - pierwsze miejsce w piłce halowej. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Kolejnictwa, a później udaliśmy się na obiad. Po posiłku przyszedł czas na wymianę podarunków, podsumowanie wieloletniej współpracy i podpisanie listu intencyjnego – relacjonuje wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej Marcin Kruk.

List podpisali dyrektor szkoły w Jaworzynie Śląskiej Krzysztof Sołtys i dyrektor szkoły w Teplicach nad Metuji Magdalena Kalasova.

– Bardzo się cieszę, że ta współpraca tak dobrze się układa, a liczę na to, że będzie jeszcze lepiej. Odległość nie jest aż tak daleka, więc mam nadzieję, że będziemy się jeszcze częściej spotykać, a może nawet spotkamy się wspólnie z delegacją niemiecką – mówił Krzysztof Sołtys. – To dobrze, że ta przyjaźń tak pięknie rozwija się od 20 lat, że są kontynuowane tradycje, podejmowane wspólne inicjatywy. Jako gmina będziemy was wspierać na tej drodze – mówił obecny na spotkaniu burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group