• Środa, 23 października 2019
  • Godz. 20:09
  • Imieniny: Marleny, Seweryna, Teodora, Igi
  • Czytających: 869
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Zainaugurowali Szkolną Ligę Lekkoatletyczną

Wiadomości: Świdnica
Czwartek, 29 września 2011, 17:51
Aktualizacja: 17:52
Autor: ŚOSiR
Fot. ŚOSiR
Młodzi lekkoatleci ze świdnickich gimnazjów rozpoczęli Szkolną Ligę Lekkoatletyczną. Gimnazjaliści sprawdzali swoje możliwości w trzech konkurencjach technicznych: skok w dal, pchnięcie kulą i rzut oszczepem oraz w czterech biegowych: 100m, 300m, 600m, 1000m, a także w sztafecie 4x100m.

Każda szkoła wystawiła 15-osobową reprezentację (oddzielnie w kategorii dziewcząt i chłopców). Zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców najlepsze okazało się Gimnazjum nr 1, miejsca na podium zajęły także Gimnazjum nr 3 – drugie w obu kategoriach i Gimnazjum nr 2 - trzecie w obu kategoriach. Zwycięskie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy, a drużyny z pierwszych miejsc reprezentować będą Świdnicę w finale dolnośląskim, który rozegrany zostanie we Wrocławiu 6 października.

DZIEWCZĘTA :
1. Gimnazjum nr 1 – 977 /6 pkt/
2. Gimnazjum nr 3 – 893 /4 pkt/
3. Gimnazjum nr 2 – 485 /3 pkt/

CHŁOPCY :
1. Gimnazjum nr 1 – 1206 /6 pkt/
2. Gimnazjum nr 3 – 1015 /4 pkt/
3. Gimnazjum nr 2 – 729 /3 pkt/
4. Gimnazjum nr 4 – 668 /2 pkt/

WYNIKI INDYWIDUALNE:

DZIEWCZĘTA :

100 M
1. Patrycja Zienkiewicz – G1 /14,10/
2. Paulina Cis – G3 /14,27/
3. Ewa Szewczyk – G1 /14,88/

300 M
1. Paulina Kalinowska – G3 /48,75/
2. Patrycja Stypuła – G1 /50,65/
3. Aleksandra Godyla – G1 /51,85/

600 M
1. Monika Stanisz – G1 /1.59,00/
2. Patrycja Pałka – G3 /2.01,26/
3. Anna Gęsikowska – G3 /2.01,50/

PCHNIĘCIE KULĄ
1. Roksana Wąsowska – G1 /8,15/
2. Magdalena Ponichtera – G2 /7,55/
3. Paulina Łukjaniuk – G3 /7,30/

SKOK W DAL
1. Helena Sławińska – G1 /4,16/
2. Ewelina Solarz – G1 /4,07/
3. Angela Jóźwiak – G3 /4,03/

RZUR OSZCZEPEM /nie klasyfikowany/
1. Karolina Miecznikiewicz – G2 /20/

SZTAFETA 4 x 100
1. Gimnazjum nr 2 /62,62/
DSQ – Gimnajzum nr 3 /59,97/
DSQ – Gimnazjum nr 1 /61,98/

CHŁOPCY

100 M
1. Grzegorz Mazurkiewicz – G1 /11,80/
2. Dawid Dąbrowski – G1 /11,88/
3. Andrzej Błażewicz – G1 /12,40/

300 M
1. Piotr Michalik – G1 /40,51/
2. Piotr Kwiatkowski – G3 /42,12/
3. Filip Żak – G1 /42,65/

1000 M
1. Maciej Klag – G3 /3.02,45/
2. Wojciech Grześków – G1 /3.04,26/
3. Arek Łysoń – G3 /3.05,53/

PCHNIĘCIE KULĄ
1. Arek Szwedo – G1 /9,82/
2. Kamil Rymsza – G3 /9,55/
3. Jakub Kozłowski – G2 /9,51/

SKOK W DAL
1. Jakub Kiszczyszyn – G1 /5,63/
2. Maciej Gutkowski – G2 /5,18/
3. Kacper Sztendel – G4 /5,04/

RZUT OSZCZEPEM
1. Mateusz Kuchciński – G3 /30/
2. Jakub Matacz – G3 /27/
3. Daniel Bieżyński – G2 /24/

SZTAFETA 4 x 100
1. Gimnazjum nr 1 /49,65/
2. Gimnazjum nr 3 /51,82/
3. Gimnazjum nr 4 /55,36/
4. Gimnazjum nr 2 /56,24/

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 29-09-2011 22:09
taa o gimnazjach zawsze napiszecie ale droga redakcjo o szkołach średnich to już nie łaska?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group