Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 928
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Zakończenie wystawy

Wtorek, 29 października 2013, 14:39
Aktualizacja: 14:41
Autor: red.
Żarów: Zakończenie wystawy
Fot. UM Żarów
Twórcy i opiekunowie wystawy poświęconej kolei Wrocławsko–Świebodzkiej przygotowali ostatnie już wydarzenie związane tematycznie z obchodami jubileuszu linii kolejowej 274. W sobotę, 26 października w poczekalni żarowskiego dworca specjalnie na tę okazję zaproszeni goście oraz podróżni wysłuchali ciekawego wykładu o historii "jubilatki".

Przy tej okazji burmistrz Żarowa Leszek Michalak oraz pomysłodawca konkursu Bogusław Molecki wręczyli upominki dla mieszkańców Żarowa, którzy dostarczyli na wystawę najbardziej interesujące eksponaty. Po wykładzie Żarowska Izba Historyczna po raz ostatni udostępniła zwiedzającym okolicznościową ekspozycję. Audytorium, zdominowane przez byłych żarowskich kolejarzy, pogrążyło się we wspomnieniach.

Na dzień zamknięcia wystawy niespodziankę przygotował również młody twórca makiety przedwojennej stacji Saarau - co tydzień na torach pojawiały się nowe wagony, tym razem natomiast na stację wjechał elektrowóz serii E17. Sterowany radiowo model lokomotywy - podobnie jak wcześniej budynek dworcowy - wzbudził spore zainteresowanie. W najbliższym okresie Żarowska Izba Historyczna zaprezentuje w nowej odsłonie wystawę stałą, przedstawiającą dzieje miasta i gminy.

26 października nagrody otrzymali:
Marian Kaczorowski
Ryszard Łękarski
Adam Pietruszka

Wyróżnieni zostali:
Halina Mendel
Teresa Michalewska
Wiesław Szymkowiak
Marek Wąsowski

Nagroda specjalna powędrowała do rąk pana Jacka.

(Agnieszka Socha)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group