Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 983
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pogorzała: Zakończył się remont budynku komunalnego w Pogorzale

Niedziela, 16 grudnia 2012, 1:40
Aktualizacja: 1:41
Autor: red.
Pogorzała: Zakończył się remont budynku komunalnego w Pogorzale
Fot. użyczone
Dzięki rządowej promesie gminie Świdnica udało się w tym roku odbudować drogę gminną w Witoszowie, przeprowadzić regulację potoku Młynówka w Bystrzycy Górnej, potoku Kotarba w Mokrzeszowie oraz wykonać remont budynku komunalnego w Pogorzale.

W tym roku gmina Świdnica otrzymała największą z dotychczas przyznanych przez MSWiA wartość promesy na usuwanie skutków powodzi, 2,2 mln zł. Właśnie dobiegło końca 4 zadanie realizowane w ramach przyznanej pomocy: remont budynku komunalnego w Pogorzale.

- Tegoroczna kwota rządowej pomocy choć wydaje się ogromna, nie wystarczy jednak, by naprawić wszystko, co zniszczyła woda w ubiegłych latach. Jednak otrzymane środku pozwoliły unowocześnić infrastrukturę, a tym samym zabezpieczyć mieszkańców Bystrzycy Górnej i Mokrzeszowa przed potencjalnymi podtopieniami. To największa z dotychczasowych wartości promesa, czyli gwarancji wypłaty pieniędzy, jaka trafiła do budżetu gminy Świdnica – mówi Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica.

Gruntowny remont budynku w Pogorzale nr 16 wykonany został w ramach usuwania skutków powodzi z 2009 r. z dotacją z budżetu państwa w kwocie ponad 441,8 tys. Łączny koszt inwestycji wyniesie ponad 599 tys. zł.

W ramach zadania wykonano kapitalny remont budynku mieszkalnego obejmujący m.in.: wykonanie drenażu z odprowadzeniem do rowu w celu odwodnienia ścian i piwnic budynku, remont schodów wejściowych do budynku, wymieniona zostanie uszkodzona instalacja elektryczna w piwnicy, wykonana została elewacja budynku i nowe pokrycie dachu z blachodachówki oraz wymieniono zniszczoną instalacja odgromowa i opaskę z kostki betonowej wokół budynku.

W roku 2011 gmina Świdnica otrzymała na usuwanie skutków powodzi ponad 1,56 mln zł. rządowej pomocy, wydając jednocześnie ponad 2,24 mln zł. Wykonano m.in. regulację potoku Kotarba w Mokrzeszowie oraz odbudowano drogi.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group