Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 1363
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zakrwawieni mężczyźni

Sobota, 19 grudnia 2020, 7:03
Aktualizacja: 8:05
Autor: red
Świdnica: Zakrwawieni mężczyźni
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 11–17 grudnia 2020 roku.

11.12.2020r. godz.14.47 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące podejrzenia spalania odpadów w jednym z budynków przy ulicy Okrężnej. Na miejscu patrol potwierdził duże zadymienie we wskazanym rejonie. Zlokalizowano źródło dymu i przeprowadzono kontrolę pod kątem spalanego w piecu opału. Ustalono, że był to węgiel kamienny, który w zależności od jakości może powodować większe lub mniejsze problemy z zanieczyszczaniem powietrza, jednak jest paliwem dopuszczonym do użytku w gospodarstwach domowych.

12.12.2020r. godz.22.24 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące libacji alkoholowej w rejonie ulicy Grodzkiej. Skierowani na miejsce funkcjonariusze szybko wyjaśnili biesiadnikom, że nie jest to właściwe miejsce do spożywania alkoholu. Interwencję zakończono wypisaniem mandatów karnych.

14.12.2020r. godz.16.35 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od oficera dyżurnego KMP iż w Świdnicy zaginęła starsza kobieta mogąca mieć problemy z pamięcią. Podany rysopis natychmiast przekazano patrolom straży oraz operatorowi monitoringu wizyjnego. O godzinie 17.10 do dyżurnego straży miejskiej zgłosiła się kobieta o wskazanym rysopisie prosząc o pomoc. Informacja natychmiast została przekazana do Komendy Powiatowej Policji. Już po chwili na miejscu pojawił się radiowóz Policji, który przywiózł córkę zaginionej kobiety.

14.12.2020r. godz.17.22 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od jednego z mieszkańców Rynku dotyczące dekoracji świątecznej, która intensywnie „mrugając” bezpośrednio w okno zgłaszającego powoduje duży dyskomfort dla domowników. Strażnicy szybko rozwiązali ten dość nietypowy problem. Dekoracja została przestawiona i nie świeciła w okna skarżącego.

16.12.2020r. godz.12.00 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny z urazem głowy leżącego w rejonie skrzyżowania ulicy Długiej z Trybunalską. Natychmiast na miejsce skierowano radiowóz straży miejskiej oraz powiadomiono pogotowie ratunkowe. Mężczyzna w wieku około 70 lat został zabrany do szpitala „Latawiec”. Przypominamy, że w takich sytuacjach zgłoszenia należy bezwzględnie dokonywać do Centrum Powiadamiania Ratunkowego na numer 112. W przypadkach zagrożenie życia czy też zdrowia każda minuta może decydować o skuteczności takiej interwencji.

17.12.2020r. godz.5.47 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące zakrwawionego mężczyzny leżącego na klatce schodowej jednego z budynków przy ulicy Żeromskiego. Na miejscu patrol potwierdził zgłoszenie. Wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe natychmiast przewiozło mężczyznę do szpitala „Latawiec”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group