Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 791
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zaliczyli sporą ilość wyjazdów

Poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 9:04
Aktualizacja: 14:06
Autor: red
Świdnica: Zaliczyli sporą ilość wyjazdów
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 19–25 kwietnia 2019 roku.

19.04.2019r. o godz. 22:25 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące zakłócania ciszy nocnej w rejonie skrzyżowania ulicy Wodnej i Mieszka I. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie wskazany przez zgłaszającego sprawca nocnych hałasów. Mężczyzna twierdził, że ciszę nocną zakłóca kamera monitoringu miejskiego. Urządzenie wydawało dziwne jęki i piski w czasie zmiany położenia obiektywu. Skierowany na miejsce patrol potwierdził ten fakt. O ile w dzień te odgłosy nikomu nie przeszkadzały, to jednak w nocy, gdy ustały miejskie hałasy, zawodzenie kamery było dość uciążliwe. Kamera trafiła do serwisu, a mieszkańcy mogli spokojnie odpoczywać w nocy.

20.04.2019r. o godz. 13:40 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące psa przywiązanego do drzewa w parku przy ulicy Gdyńskiej. Skierowany na miejsce patrol szybko zlokalizował zwierzę. Jak ustalono pies był tam pozostawione od kilku godzin. Niestety nie udało się ustalić innych okoliczności pozostawienia w parku psa, który musiał trafić do schroniska dla zwierząt.

21.04.2019r. o godz. 2.07 operator monitoringu wizyjnego zauważył mężczyznę, który bez skrępowania załatwiał swoje potrzeby fizjologiczne na ulicy Łukowej. Przybyli na miejsce strażnicy wyjaśnili mężczyźnie gdzie i w jaki sposób należy załatwiać tego typu potrzeby. Niestety lekcja ta była dość droga. Interwencja zakończyła się mandatem karnym.

21.04.2019r. o godz.10:00 – wyjątkową spostrzegawczością wykazał się jeden z funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Świdnicy. W czasie rutynowego patrolu ulicy Pułaskiego zauważył on mężczyznę, którego zdjęcie wcześnie dostrzegł w Komendzie Powiatowej Policji w czasie jednej z odpraw. Okazało się, że jest to osoba poszukiwana listem gończym przez Policję. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony interwencją strażników i nie stawiał oporu przy ujęciu.

22.04.2019r. o godz. 18.45 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkańców jednej z kamienic na ulicy Wyspiańskiego. Lokatorzy zostali sterroryzowania przez agresywnego psa, który pojawił się na klatce schodowej i atakował każdego, kto chciał opuścić swoje mieszkanie. Skierowany na miejsce patrol straży wezwał do pomocy pracowników schroniska dla zwierząt. Ostatecznie udało się odłowić agresywne zwierzę. Strażnicy ustalili właściciela psa. W związku z faktem, że nie było to jego pierwsze zaniedbanie w zakresie opieki nad zwierzęciem, sprawa zakończyła się mandatem karnym.

22.04.2019r. około północy do dyżurnego straży miejskiej zadzwonił zbulwersowany mieszkaniec ulicy Świerkowej, twierdząc, że w pobliżu jego domu ktoś kosi trawę „traktorkiem”. Natychmiast na miejsce udał się patrol naszej jednostki. Już z daleka było słychać dźwięki pracującej maszyny, jednak nie była to kosiarka, lecz maszyna służąca do malowania pasów na jezdni. Jak co roku, wiosną, zarządcy dróg odnawiają oznakowanie poziome na jezdniach. W celu uniknięcia utrudnień w ruchu prace te wykonywane są w godzinach nocnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group